Megalakul az agrár-szakképző iskolák hálózata
Negyvenhárom agrár-szakképző intézmény a Vidékfejlesztési Minisztérium fenntartásába került csütörtöktől a már meglévő 17 mellé - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) sajtóirodája pénteken.
Az agrárium megbecsülésének és jövedelmezőségének érdekében versenyképes, színvonalas mezőgazdasági szakképzésre is szükség van. Ezt a szándékot szeretné tovább erősíteni a VM a szakképzési rendszer egységes, országos hálózatba való szervezésével - emeli ki a közlemény.
Az országos hálózatba 60 agrár-szakképző iskola tartozik, a gördülékeny átvétel érdekében a szaktárca ez év áprilisa óta külön-külön is egyeztetett az intézményekkel.
Az intézmények igazgatóival csütörtökön találkozott Simon Attila István helyettes államtitkár és Mezőszentgyörgyi Dávid, a NAKVI főigazgatója. A találkozón, amelyen részt vettek a tárca és a NAKVI szakemberei is, az intézmények újonnan megbízott igazgatói tájékoztatást kaptak a szakképzési rendszer változásairól, a fenntartóváltás jogi hátteréről és a közeljövő feladatairól.
Az országos hálózat kialakítása során cél a versenyképes tudást adó, szakmailag magas színvonalú és hatékony agrár-szakképzési rendszer kialakítása a lehető legrövidebb időn belül - teszi hozzá a közlemény.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve... Teljes cikk
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
- Futárcégek és nagy forgalmat alkalmazott nélkül bonyolítók - őket figyeli kiemelten a NAV 2026-ban 1 hónapja
- Veszélyben az audis bérelőny? Új stratégiával készül a szakszervezet 2 hónapja
- Technikum után két év alatt diploma? Indul a "három az egyben" képzés 2 hónapja
- Hatásalapú fejlesztések: mit keresnek ma a vállalatok a tréningpiacon? 2 hónapja
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végétől 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végén 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év legvégén és 2026 elején 3 hónapja
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 4 hónapja
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 4 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?