Megszüntetik szolgálati viszonyát az eltűnt hatvani tűzoltónak
Közel két hónapja nem adott magáról életjelet Futó János, a hatvani tűzoltóság parancsnok-helyettese, mivel munkáját nem látja el, megszüntetik szolgálati viszonyát - tudta meg az MTI rendőrségi és katasztrófavédelmi forrásból csütörtökön.
Hatvan Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságának vezetője, Horváth Gábor őrnagy, akit április elsejével neveztek ki a városi tűzoltóság élére, az MTI érdeklődésére azt mondta: a korábbi tervek szerint Futó Jánost a januárban életbe lépett katasztrófavédelmi törvény értelmében történt átszervezés alapján parancsnoknak nevezték volna ki, de mivel március vége óta szolgálati feladatait nem látja el, a kinevezéséről felettesei nem hozhattak döntést.
A város korábbi tűzoltóparancsnokát a most létrehozott Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság gyöngyösi kirendeltségének élére vezényelték át.
Horváth Gábor közlése szerint a tűzoltóságon dolgozó kollégái és a katasztrófavédelem munkatársai azóta sem hallottak az alezredesről. A legutolsó hírek szerint eltűnése napján autóbusszal Budapestre utazott, de azóta senki nem látta.
Petróczi Tímea, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI érdeklődésére csütörtökön azt tudatta: Futó János tűzoltó alezredes szolgálati jogviszonyát a hatályos jogszabályok szerint megszüntetik, tekintettel arra, hogy parancsnokának engedélye nélkül távol van szolgálati helyétől, és ezáltal nem tesz eleget szolgálati kötelezettségeinek.
A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője korábban arról tájékoztatta az MTI-t, az alezredest a hatvani rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében keresi.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A mai, rendkívül versenyképes munkaerőpiacon a pályakezdőknek kulcsfontosságú, hogy ne csak egy jó önéletrajzzal, hanem egy meggyőző motivációs... Teljes cikk
Az Egyesült Királyság újra csatlakozott az Erasmus+ programhoz, amelynek köszönhetően brit fiatalok százezrei tanulhatnak és dolgozhatnak majd... Teljes cikk
Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki online ülésén. Teljes cikk
- Lázár János: a belső tartalék a cigányság – ha nincs migráns, nekik kell kitakarítani az IC-k vécéit 3 hónapja
- "Az utasok kevesebbet fizetnek, a mávosok többet keresnek" - Lázár János beszélt a MÁV -nál tervezett béremelésről 3 hónapja
- Lázár János: Csapataink harcban állnak 4 hónapja
- "Csak ez az egy megoldás van" – Lázár 14. havi nyugdíjat ígér a választások előtt 7 hónapja
- Helytállási pénzt kapnak a MÁV és a Volán dolgozói a vihar után 10 hónapja
- Lázár János szerint 53 ezer ember "szarból épít várat nap mint nap" 11 hónapja
- Új ügyvezető igazgató az Austrotherm Kft.-nél 12 hónapja
- Erre figyelj, ha AI-t használsz HR-esként 12 hónapja
- A HR is alapvető reformra szorul az egészségügyben: itt vannak a javaslatok 1 éve
- Lázár János: A MÁV dolgozói nem arra szerződtek, hogy állatként viselkedő utasokkal harcoljanak 1 éve
- Lázár János a kalauz nélküli vonatokról és a MÁV munkaerőhiányáról is beszélt 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?