Mely cégek nem terveznek leépítést?
A döntően exportra termelő salgótarjáni cégek nem terveznek létszámleépítést 2009-ben, de némelyik haváriatervet készített, amely már csak a létszám felét tartalmazza - derült ki Salgótarjánban egy gazdasági kerekasztal-beszélgetésen, amelyet a polgármester hívott össze a gazdasági válság kapcsán.
A város legnagyobb foglalkoztatója, a 885 embert alkalmazó Wamsler SE vezetője arról számolt be, hogy nem terveznek leépítést. A kandallókat, tűzhelyeket 70 százalékban külföldön értékesítő cég éves üzleti tervét a tavalyi szinten tervezi, ugyanakkor elkészítettek egy haváriatervet, amely 400 fő alkalmazásával számol - mondta Lénárt Béla vezérigazgató.
Nem számol elbocsátásokkal a Vegyépszer utódja, az SVG-2000 Vegyipari Gépgyár Kft. és a Salgó Raktártechnika Kft. sem, szemben az élelmiszeripari Salgó Center Coop Zrt.-vel. Az utóbbi cég vezetője, Dóra Gyula azt tette szóvá, hogy a nógrádi megyeszékhelyen nem volt tervszerűség a fejlesztésben. Erre utal, hogy a megjelenő nagyobb üzletek ellehetetlenítik a régi élelmiszerboltokat, miközben gond van a kereslettel. A Coop 330 dolgozója 10 százalékának elbocsátásával, és tovább csökkenő árbevétellel számol.
Kugler Gábor, a Salgglas Üvegipari Zrt. vezérigazgatója felvetette a szakmunkásképzés problémáját, amelyhez aztán többen csatlakoztak. A cégvezető kifogásolta, hogy nem találnak képzett lakatosokat és műszerészeket. Ugyanerre volna szüksége a Wamsler SE-nek is, míg más vállalkozások maguk képeznének ki hegesztőt és gyártósorvezetőt.
A helyi adókkal kapcsolatban több felvetés is elhangzott. Volt, aki bartert javasolt, eszerint a város lemondana egy időre erről a bevételről, ha a cég nem épít le létszámot. Elhangzott olyan elképzelés is, hogy ha már nem lehet csökkenteni az adókat, akkor tartalékoljon belőle a város, és például a VOSZ-szal egyeztetve támogassa a domináns kis- és középvállalkozókat.
Az önkormányzat rendszeressé akarja tenni a találkozásokat a gazdasági élet szereplőivel, és a realizálható javaslatokat ki is dolgozzák majd Salgótarjánban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Kollektív elbocsátást jelentett be az egyik legnagyobb román autóipari cég 1 hete
- Több mint száz dolgozót küld el a barkácsáruházlánc 2 hete
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 3 hete
- Sokkoló döntés év végén: 140 embernek mond fel a Gattyán-birodalom 3 hete
- Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet 4 hete
- Megindult az AI-lavina: olyan állások is veszélyben, melyek védettnek tűntek 1 hónapja
- Export Manager 1 hónapja
- Felmérés: 10 vállalatból 3 tervezi, hogy jövőre AI-jal helyettesíti dolgozóit 1 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hónapja
- Munkaerősokk: ezektől a cégektől küldenek el ezreket az AI miatt 2 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja