Miért nem vállalnak a magyarok több gyereket?
A család és munka összeegyeztetése a fő célja a szerdán megalakult Népesedési Kerekasztalnak - mondta a KSH Népességtudományi Kutatóintézet igazgatója.
Eközben a magyar nők és férfiak továbbra is szeretnének gyermekeket, ebben azonban számos tényező korlátozza őket - mutatott rá Spéder Zsolt, a Népességtudományi Kutatóintézet igazgatója.
A szakember kifejtette: az emberek kevésbé vállalnak gyermeket az élettársi kapcsolatban, mert azt nem érzik elég biztosnak, de problémát okoz az is, hogy Magyarországon a nők kevésbé tudják összeegyeztetni a családot a munkával, mint más, nagyobb népszaporulattal rendelkező országban, ráadásul a család megélhetéséhez általában elengedhetetlen a feleség fizetése.
A több gyermeket vállaló országokban vagy a részmunka végzésére van nagyobb lehetőség, vagy a bölcsődei ellátottság fejlettebb - világított rá Spéder Zsolt.
InfoRádió
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vezetők majdnem fele azt tapasztalta, hogy a munkatársak többsége elutasító vagy kifejezetten ellenséges az MI-vel szemben. Teljes cikk
2024-ben hazánkban a foglalkoztatás lényegében stagnált. A piaci szolgáltatóknál alkalmazásban állók létszámát összességében növekedés... Teljes cikk
A KSH adatai szerint a nettó kereset 9,2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Teljes cikk
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 1 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 1 hónapja
- Bizonytalan jövő, nulla megbecsülés: így érez a dolgozó fiatalok nagy része 1 hónapja
- 5-ből 1 munkavállaló úgy érzi, hogy nem uralja a karrierjét 2 hónapja
- Ezt az 5 tippet érdemes megfogadni, hogy versenyképesek maradjunk a munkaerőpiacon 3 hónapja
- Ezek a munkavállalás fő kritériumai a lengyel fiatalok számára 3 hónapja
- A kutyás inkább vezető, a macskás keményebben dolgozik? Mit árul el a háziállatunk a munkánkról? 3 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 3 hónapja
- Nők és pénz 4 hónapja
- Ez a juttatás kétszer olyan fontos lett a nők számára mint a szülői szabadság 4 hónapja
- Így javítja a munka-magánélet egyensúlyát az AI 4 hónapja