20 magyar érem a szakmák Európa-bajnokságán
A magyar versenyzők az épületasztalos, ICT specialista, karbantartó tisztító specialista, valamint tisztítási technológiák szakmában lettek aranyérmesek, míg ezüstöt a faipari technológiák és mechatronikus szakmában nyertek a magyarok a Lille-ben rendezett EuroSkills versenyen.
Hatodik helyen az éremtáblázaton
A részt vevő 25 európai ország rangsorában Magyarország az előkelő 6. helyen végzett, és ezzel végérvényesen az európai élvonalba került - mondta Fekete Balázs, Magyarország hivatalos delegáltja az MTI-nek vasárnap.
Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és munkaerőpiacért felelős államtitkára a záróünnepséget követően az MTI-nek elmondta: jó volt ma magyarnak lenni, büszke az egyéni és csapatteljesítményekre. "Az eredmény megerősít bennünket abban, hogy jó úton járunk a duális szakképzés bevezetésével, és hogy olyan szakmákban, mint például az információtechnológia, mechatronika és a faipari szakmák Európa élvonalába tartozik Magyarország" - hangsúlyozta az államtitkár.
25 ország 450 fiatalja versenyzett
A szervezők közlése szerint az október 2. és 5. között rendezett lille-i EuroSkills megmérettetésen 90 000 látogató fordult meg és összesen 25 európai ország 450 fiatal szakmunkás mérte össze tudását 41 szakmában. A 22 tagú magyar csapat 16 szakmában versenyzett. A záróünnepség végén átadták a EuroSkills zászlót a következő, 2016-os versenyt rendező Göteborgnak. A 2018-as versenyt Budapesten rendezik.
2014. október 6.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Hankó Balázs: büszkék vagyunk a magyar fiatal szakemberek teljesítményére 2 éve
- Óriási magyar siker a szakmák világversenyén! 3 éve
- Orbán Viktornál vendégeskedtek az EuroSkills magyar érmesei 4 éve
- Négy aranyérmet szereztek a magyar fiatalok a szakmák Európa-bajnokságán 4 éve
- Elkezdődött a szakmák Európa-bajnoksága 7 éve
- Szakképzésből egyetemre? 7 éve
- A gyakorlati oktatók magasabb bért kapnának 7 éve
- 28 ország fiatal szakmunkásai versenyeznek 7 éve
- Fiatal szakmunkások mérik össze tudásukat az EuroSkillsen 9 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?