MSZP: újabb indulatokat szülhet a kormány "szegényellenessége"
Az MSZP szerint a kormány "szegényellenes" politikája a leghátrányosabb kistérségek és társadalmi csoportok további leszakadásához vezet, újabb indulatokat szülhet, amelyeket rendészeti eszközökkel már nem lehet kezelni.
Kiemelte, hogy a bérpótló juttatásokra jövőre az ideinél 41 százalékkal kevesebbet költ az állam, a nyugdíjemelést pedig az inflációhoz kötik, így az idősek nem részesülhetnek majd a szocialista kormányok idején bevezetett, a gazdasági növekedés mértékétől függő nyugdíjprémiumban.
Az ellenzéki politikus az éjszaka Gyöngyöspatán történt tömegverekedéssel összefüggésben - kérdésre - azt mondta: a helyzet súlyosbodásának egyik oka, hogy a kormány képtelen fenntartani a rendet, a másik pedig az, hogy a Jobbik szítja a szociális és társadalmi feszültségeket. Gyurcsány Ferenc volt kormányfőnek a gyöngyöspatai romáknak szánt egymillió forintos felajánlását úgy értékelte: minden segítségnyújtás fontos, de a szociális problémák megoldására csak az államnak van lehetősége.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk
A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk
Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk
- Mennyi kell a jó megélhetéshez? A legszegényebb magyarok döbbenetes választ adtak 6 hónapja
- Ezért élnek rosszabbul a magyar családok, mint bárki más az Unióban 9 hónapja
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 9 hónapja
- Íme az európai fiatalok szegénységi térképe - Magyarország nem áll jól 9 hónapja
- Ezekben az országokban vannak kitéve legjobban a szegénységi kockázatnak a fogyatékossággal élők 1 éve
- Nyugdíjasok tüntettek a szegénység ellen 1 éve
- Mit jelez, hogy több millió munkavállaló számára csak álom a nyaralás az EU-ban? 2 éve
- A magyar szülők harmada nem evett eleget az elmúlt két évben, hogy etetni tudja a gyermekét 2 éve
- Rétvári Bence: Megfeleződött a szegénységben élők aránya 2 éve
- EP: a zöld átállás során tekintettel kell lenni a nemek közötti egyenlőségre 2 éve
- Lakhatási szegénység: a magyar és a külföldi vendégmunkások egyaránt nehéz helyzetben vannak 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben