Multinacionális vállalatokkal szerződik le a kormány
Több világcéggel kíván stratégiai megállapodást kötni a közeljövőben a Nemzetgazdasági Minisztérium. Ezektől a tárca hazánk versenyképességének javulását, a magas hasznot hozó termelési ágak fejlődését és a beszállítók arányának emelkedését reméli - tudatja a Magyar Nemzet.
Az üdítőital-gyártóval való megállapodásban rögzítik, hogy növeli majd a hazai beszállítók arányát, de a dokumentum innovációs, illetve kutatás-fejlesztési pontokat is tartalmaz, s szakképzési együttműködésről is szó esik benne.
Magyar Nemzet
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Donald Trump szerint a választást megnyerő Magyar Péter „jó ember”, aki várhatóan jól vezeti majd Magyarországot. Az amerikai elnök egy... Teljes cikk
A Sajóbábonyban, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében működő SPL Europe Kft. dolgozói éhségsztrájkra készülnek, miután hónapok óta nem kaptak... Teljes cikk
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az... Teljes cikk
- Rejtett nyertesek: több ezer cég járhat jól a Kormány–MKIK megállapodással 5 hónapja
- Meglepetés a Top 500-as listán: így teljesítettek a magyar cégek 6 hónapja
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 6 hónapja
- Hogyan lehet megállapodással növelni a nyugdíjjogosultságot? 12 hónapja
- Felmérés: hosszú távon bizonytalan környezetre rendezkedtek be a vállalatok 12 hónapja
- "Az áldozatok segítése inkább hivatás, mint munka" 1 éve
- Tehetségbarát vállalat díjért versenyezhetnek a munkaadók 1 éve
- Oktatási, kutatás-fejlesztési együttműködést kötött a BME és a V-Híd Csoport 1 éve
- Mégis jöhetnek vendégmunkások a Fülöp-szigetekről 1 éve
- Időzónák szorításában a munkahelyen 1 éve
- Tízből négy német vállalat tervez leépítést 2025-ben 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?