Negyedéves munkanélküliségre ítél a közmunka
A közmunkaprogram szabályainak változtatását sürgeti egy, a Népszavának nyilatkozó munkaerő-piaci szakértő, aki szerint az új szociális miniszter ebben partner lesz.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A vállalati felhasználók többsége elégedett a mesterséges intelligenciával, bevezetését megtérülő befektetésnek tartja, az előnyök közül... Teljes cikk
Hat kategóriában adták át az elismeréseket. A mostani nyertesekkel együtt 68 hazai cég viselheti a Családbarát Vállalat címet. Teljes cikk
Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk
- Felmérés: kevés HR-es ismeri fel a hamis álláskeresői adatokat 3 hónapja
- Nőtt a munkanélküliség Lengyelországban 3 hónapja
- Bővítik a 30 év felettiek elhelyezkedését támogató program keretét 4 hónapja
- Új vezetőt kap az IKEA Magyarországon is 4 hónapja
- Így ne vessz el pályakezdőként az álláspiacon: az első lépések a karrier felé 7 hónapja
- Czomba Sándor: a regisztrált álláskeresők jelentős része komplex hátránnyal küzd 7 hónapja
- 5 helyett 10 évig is engednék, hogy valaki közmunkás legyen 8 hónapja
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 8 hónapja
- Álláskeresési járadék 9 hónapja
- Jobhopper vagy csak ügyetlen álláskereső? 10 hónapja
- Czomba Sándor: a cél, hogy egy napot se töltsön senki regisztrált álláskeresőként 11 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?