Német vezér a Malév élén?
A légitársaság orosz tulajdonosa, a Vnyesekonombank a német Martin Gausst ültetné a főnöki székbe, de némi esélye a jelenlegi megbízott vezérigazgatónak, Fehérváry Gézának is van.
Fehérváry mellett a Malévnál eltöltött több évtizedes múltja szól, míg Gaussra nemzetközi elismertsége és több jelentős légitársaságnál betöltött vezetői posztja miatt eshet a választás. A német szakember többek közt a Cirrus Airlines és a Deutsche BA első számú vezetője volt, s az elmúlt hónapokat már a Malévnál töltötte. Úgy tudjuk, hogy a Malév orosz tulajdonosa, a Vnyesekonombank Gauss kinevezését szorgalmazza.
A mai igazgatósági ülésen tárgyalják a légitársaság üzleti stratégiáját és üzleti tervét is, középpontba állítva a gazdasági válság okozta visszaesést.
Napi Gazdaság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Tréning Kerekasztal Konferencia 2026. Élménnyel eredmény! – Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek
Részletek
Jegyek
2026. április 1-jétől Bobor Roland veszi át a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyárainak vezetését. Az immár 15 éve a Nestlénél dolgozó, számos... Teljes cikk
A szakembert határozatlan időtartamra nevezték ki vezérigazgatónak. Teljes cikk
Személyi változás történt a Shopfully magyarországi vezetésében: Zsatkulák István, a vállalat hazai ügyvezetője távozik pozíciójából, és a... Teljes cikk
- Új vezetők a Biggeorge Property élén 1 éve
- Egynapos munkabeszüntetés miatt törli járatai többségét ez a légitársaság 2 éve
- A Wizz Air fenntarthatósági nagyköveteket toboroz 2 éve
- A hozzáállás és az AI tudás lesz a döntő az állásra jelentkezésnél 2 éve
- Így újul meg 2,6 milliárd forintos támogatással ez a győri technikum 2 éve
- Megkezdődött a Lufthansa földi személyzetének sztrájkja 2 éve
- Létszámrekordot döntött az Emirates 3 éve
- 6 kulcstényező a tehetséges informatikusok megszerzéséhez 3 éve
- Állásinterjútól az ajánlatig, akár 5 nap alatt - Martin Eszter, az NN Biztosító HR igazgatója 3 éve
- Ekkora béremelést kapnak az amerikai légitársaság pilótái 3 éve
- HR-technológiai trendek: felhőn innen, felhőn túl 3 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?