Nyári tanártoborzás: a kereslet magasabb a hirdetések számánál
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA tanévzárást követően eddig mintegy 3600 álláshirdetést tettek közzé a tankerületi központok a Népszava információi szerint.
A Közszolgállás Portálon a Népszava cikkének írásakor 1903 hirdetés lehetett találni a „tanár” szóra, 1516 hirdetést a „pedagógus” szóra és 728 hirdetést a „tanító” szóra rákeresve, az álláshelyek nagy többségét tankerületi intézményekben hirdették meg. A pedagógusokon kívül mások mellett pszichológusokat, logopédusokat, karbantartókat, takarítókat is keresnek a tankerületi központok. Az utolsó tanítási nap idén június 21-én volt, az aktív álláshirdetések száma a fenti kulcsszavak alapján azóta több mint ezerrel emelkedett.
A 60 tankerületi központ hirdetéseinek csaknem 20 százalékát (683) a kilenc budapesti tankerület hirdetései teszik ki, közülük is a Dél-Pesti Tankerületi Központ tette közzé a legtöbbet, 122 hirdetést.
A munkaerő iránti kereslet magasabb a hirdetések számánál, amit az is alátámaszt, hogy több esetben egy hirdetésen belül keresnek egyszerre 2-4 fő pedagógust. A hirdetésekből az is látszik, hogy sok helyen keresnek természettudományos (kémia, biológia, matematika) és idegen nyelvi tanárokat. Bár a kormányzat rendszerint tagadja, hogy pedagógushiány lenne, ennek a Magyar Nemzeti Bank legutóbbi tanulmánya is ellentmond, mely szerint jelenleg nagyságrendileg 16 ezer pedagógus hiányzik a rendszerből.
Népszava
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc