kapubanner for mobile

Nyolcszáz cseh munkahely bánhatja az oroszok elleni szankciókat

Mintegy 2,2 milliárd koronás veszteséget okoznak a cseh cégeknek és mintegy 700 munkahelyet veszélyeztetnek az Európai Unió szankciói Oroszországgal szemben. Az orosz válaszintézkedések pedig 300 milliós koronás veszteséget okozhatnak, és mintegy 130 munkahelyet veszélyeztetnek – közölte Jan Mládek cseh ipari és kereskedelmi miniszter pénteken Prágában.

Mládek azt követően nyilatkozott, hogy Bohuslav Sobotka miniszterelnök és néhány érintett miniszter délután megvitatta szankciók következtében kialakult helyzetet és azok lehetséges hatását a cseh gazdaságra.

Azokra az ukrán és orosz bejelentésekre, melyek szerint a szankciók az Ukrajnán keresztüli kőolaj, illetve gázszállítást is érinthetik, Mládek azt mondta: Csehország kezelni tudja a problémát, és szükség esetén segítséget tud nyújtani Szlovákiának is.

"Miután léteznek a Nordstream, az Opal és a Gazela gázvezetékek, a Cseh Köztársaság lényegében Ukrajna megkerülésével is importálni tuja az orosz földgázt" – mutatott rá a miniszter. Leszögezte: gázzal Csehország szükség esetén Szlovákiát is ki tudja segíteni.

"A kőolaj esetében a probléma bonyolultabb" – jegyezte meg Mládek. Kifejtette, hogy szükség esetén Csehország tankerekkel szállíthatná az orosz kőolajat Novorosszijszkból az olasz Triesztbe, amellyel Csehország vezetékkel van összekötve.

"A legjobb természetesen az lenne, hogy a Barátság kőolajvezeték működőképes maradna" – szögezte le a miniszter.

A cseh kormány munkabizottságot hozott létre, amely folyamatosan kiértékeli a szankciók hatását a cseh gazdaságra és javasolni fogja a szükséges intézkedéseket – közölték a tanácskozás után.
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Hangfelvétel buktathatott le egy HR vezetőt: a zaklatókat védő vállalati kultúráról beszélt

Súlyos vádak merültek fel a New Orleans Regional Transit Authority (RTA) HR vezetőjével szemben egy peres eljárásban. A dolgozók azt állítják,... Teljes cikk

Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt

Spanyolország rendkívüli lépésre szánta el magát: a kormány új rendelete akár félmillió, eddig illegális státuszban élő bevándorló számára... Teljes cikk

A vártnál jobban nőtt a munkanélküli segélykérelmek száma az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államokban 16 ezerrel 219 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte a munkaügyi... Teljes cikk