Orbán pénteken egyeztet a hallgatói képviselőkkel
Navracsics Tibor közigazgatási miniszter után november 18-án Orbán Vikor miniszterelnök is tárgyal a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK) és a Doktoranduszok Országos Szövetségével (DOSZ) a felsőoktatási törvény tervezetéről - értesült az origo.
Enyhítettek a röghöz kötés szigorú számain, visszakapták az egyetértési jogot
A hallgatók elérték például, hogy lazultak a törvény tervezetében az általuk abszurdnak tartott "röghöz kötés" feltételei. Az oktatási államtitkárság tervei szerint az államilag finanszírozott képzésben résztvevő hallgatóknak diplomájuk megszerzése után 10 év alatt 7, illetve 20 év alatt 15 évet kellett volna Magyarországon dolgozniuk. Ha ezt nem teljesítették volna, akkor a javaslat szerint vissza kellett volna fizetniük taníttatásuk költségét. A Navracsics közreműködésével kialkudott változat szerint 20 év alatt mindössze 5 évet kell Magyarországon dolgozniuk.
A hallgatóknak sikerült visszalobbizniuk emellett a tervezetbe a hallgatói önkormányzatok egyetértési jogát. Az oktatási államtitkárság tervezete szerint megvonták volna a hallgatóktól azt a jogot, hogy az egyetemeket vezető testületekben csak az ő egyetértésükkel lehet szociális, az oktatók munkáját, illetve a tanulmányi és vizsgaszabályzatot érintő kérdésekben dönteni. Ezt a vétójogot az államtitkárság véleményezési jogra fokozta volna le.
Kirakat?
A pénteki, miniszterelnökkel folytatott tárgyaláson az [origo] forrásai szerint ugyanakkor a HÖOK és a DOSZ már aligha érhet el újabb eredményeket. "Kirakat"- summázta az egyeztetés hírét egy másik, az ügyre rálátó kormányzati forrás is.
origo.hu/edupress.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A nyugdíj összegét nemcsak a ledolgozott évek, hanem a korábbi fizetések mai értékre történő átszámítása is befolyásolja. Ebben kulcsszerepet... Teljes cikk
A munkaügyi szabályozás változtatásának a célja az volt, hogy a munkarend miatt senki ne maradjon le a választásról. Teljes cikk
Befektetésként és költségként is tekinthet egy kormány az egészségügyi kiadásokra, de a megelőzés nem minden szempontból térül meg a GDP-adatokban. Teljes cikk
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 3 hónapja
- Orbán Viktor megszólalt a nyugdíjemelésről 4 hónapja
- Elindult a Talent Bridge országos HR-esetmegoldó verseny – a jövő HR- szakembereit keressük 4 hónapja
- Bejelentést tett Orbán Viktor a 14. havi nyugdíjról 5 hónapja
- Ne szimfóniát komponáljon, hanem teregesse ki a ruhát az AI 6 hónapja
- Változások a WHC vezetésében: októbertől Göltl Viktor a magyarországi ügyvezető 6 hónapja
- Ezt mondta Orbán Viktor a kiegészítő nyugdíjemelésről 6 hónapja
- Orbán Viktor: Hamarosan anyagi előnyt jelenthet a gyermekvállalás 8 hónapja
- Hankó Balázs: megújult a Neptun-rendszer 8 hónapja
- Orbán Viktor: a gazdák vesztenének, a multik nyernének az uniós támogatások átalakításával 8 hónapja
- Orbán Viktor megemelte a kormánytagok fizetését – Itt vannak a számok 8 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben