Országos Innovációs Nap az ELTE-n
Nyolcadik alkalommal rendezi meg február 26-án Országos Innovációs Napját az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), amely az egyetemi kutatás jövőjével foglalkozik.
Az innovációs nap többek között az egyetemi kutatás jövőjével foglalkozik. A délutáni szekció fókuszában az innovatív ötleteket megvalósító mikro- vagy kisvállalkozások (start-upok) állnak, de a társegyetemek technológiatranszfer irodáinak munkatársai is találkozhatnak majd.
Előadást tart Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár, az egyetem volt rektora, Csepreghy Nándor fejlesztéspoltikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár. Felszólal Keserű György, az ELTE-vel együttműködő MTA Természettudományi Kutatóközpont vezetője, és az érdeklődők megismerkedhetnek a Design Terminál és a Kitchen Budapest munkájával.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A német nyelvet tanulók létszáma folyamatosan zuhan. Teljes cikk
Idegennyelvi képzést támogató és ágazati képzőközpontok létrehozását segítő projekttel járul hozzá a szakképzés erősítéséhez a kormány... Teljes cikk
Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon Dániában - közölte Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hete
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hete
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hete
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 3 hete
- Rekord az első héten: tarol a fix 3 százalékos vállalkozói hitel 1 hónapja
- "Fejlődni kötelező" - meddig tart a teljesítménykultúra, és hol kezdődik a félelemkultúra? 1 hónapja
- Energiafüggetlenség cégeknek – így hoz megtakarítást a napelemes rendszer 2 hónapja
- Fix 3 százalékos kamat a magyar kkv-knak erre a hét termékre 2 hónapja
- Hat nagyvállalat 15 milliárdból írhatja újra a magyar innováció jövőjét 2 hónapja
- Közel 30 ezren dolgoztak az idei Nyári Diákmunka Programban 3 hónapja
- 100-ból 1: nyári mentorprogram könyvelő cégnél fagyispult helyett 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?