Ösztönözheti a vállalkozói hitelfelvételt a garanciadíjak csökkentése
Ösztönözheti a vállalkozói hitelfelvételt és élénkítheti a kereskedelmi partnerbankok hitelnyújtási aktivitását a garanciadíjak hétfőn bejelentett csökkentése - közölte a KAVOSZ Zrt. hétfőn az MTI-vel.
A Széchenyi Kártya Program Max+ bővítéséről már döntött a kormány, a garanciadíjcsökkentés pedig tovább mérsékli a vállalkozásokat terhelő hiteldíjat, a KAVOSZ ezért üdvözli a bejelentést - írták.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn jelentette be, hogy összhangban a kormány gazdaságösztönzési céljaival, a vállalkozások támogatása és a beruházások ösztönzése érdekében a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. lefelezte, a legfontosabb termék esetében pedig nullára csökkenti kezességvállalási díjait, miután Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter mint tulajdonosi joggyakorló a gazdasági növekedés helyreállításának támogatása érdekében arra utasította a Garantiqát, hogy érdemben csökkentse kezességvállalási díjait.
A KAVOSZ közleménye szerint a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ kiemelt stratégia partnere. A Garantiqa kezességvállalása kötelező eleme a legtöbb Széchenyi Kártya konstrukciónak, amely révén még több vállalkozás számára válnak elérhetővé támogatott finanszírozási lehetőségek - közölték.
A közlemény szerint a Széchenyi Kártya Program Max+ beruházási hitelei körében nulla százalékra mérséklődhet az ügyfél által fizetendő garanciadíj, a folyó- és likviditási hitelek esetében pedig a garanciadíjak a felére csökkennek. Hozzátették, hogy a kis- és közepes vállalkozások támogatása, fenntartható fejlődésük ösztönzése nemzetgazdasági érdek, ennek kiemelt feltétele a hitelezési aktivitás fenntartása, a vállalkozások versenyképessége érdekében biztosítani kell a kedvezményes finanszírozási feltételeket.
A Széchenyi Kártya Program keretében tavaly több mint 46 ezer szerződést kötöttek majdnem 1700 milliárd forint összegben, létrejötte óta több mint 480 ezer ügylet valósult meg 7800 milliárd forint összegben. Jelenleg naponta körülbelül 300 hiteligénylést fogadnak be több mint 11 milliárd forint összegben. A KAVOSZ fontosnak tartja, hogy a program 2024-ben is változatlan feltételekkel és a legalacsonyabb fix kamatokkal áll a vállalkozók rendelkezésére - olvasható a közleményben.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A NAV idén is 5,5 millió magánszemélynek készíti el az szja-bevallási tervezetét, amelyek március 15-től lesznek elérhetők. Február 2-a fontos... Teljes cikk
A kormány kiemelten kezeli a turizmus egyik legfontosabb húzóágazatának számító vendéglátó szektor helyzetét, ezért egy 5+1 elemből álló,... Teljes cikk
Megszületett a megállapodás a 2026. évi bérfejlesztésről a Magyar Posta és a Postás Szakszervezet között, a kétéves bérmegállapodásban a 2026.... Teljes cikk
- A megszűnt egyéni vállalkozások száma 2014 és 2024 között - grafikon 1 hónapja
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 1 hónapja
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 2 hónapja
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 2 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 2 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 2 hónapja
- Gyors, egyszerűen elérhető munkaerő: szerb munkavállalók a magyar munkaerőpiacon 2 hónapja
- Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni 2 hónapja
- 2026: Évtizedes adóátalakítás indul – így változik a cégek és dolgozók adóterhe 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig