Ötvenezer amerikai adókerülőt lepleztek le
Negyvenhétezer számlát vezettek a svájci UBS AG bankcsoportnál olyan amerikai állampolgárok, akik nem akartak adót fizetni az Egyesült Államokban - közölte a pénzintézet egyik vezetője washingtoni meghallgatásán.
Branson hozzátette, hogy a 47 ezer titkos számlára vonatkozó adat a tavaly szeptember 30-i állapotot tükrözi, de azt állította, hogy mára csaknem mindegyiket felszámolták.
Az amerikai kormány februárban keresetet indított az UBS AG ellen egy floridai szövetségi bíróságnál. Washington azt akarja elérni, hogy az UBS fedje fel az amerikai adóhatóságnak azon amerikai ügyfelei kilétét, akiknek titkos svájci számlái vannak. A kereset szerint az adócsalók az eltitkolt számlákon 14,8 milliárd dollárnyi összeget helyeztek el az utóbbi egy évtizedben.
Az UBS egy korábban ellene indított peres eljárás leállításáért cserébe már kiadta mintegy 300, adókerüléssel vádolt amerikai ügyfele adatait, de továbbiakat nem hajlandó átadni.
A svájci nemzeti identitásnak az ország semlegessége mellett a legendás banktitok is része.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Rohamozzák a Credit Suisse bankárai a fejvadászokat 3 éve
- Csökkent a munkanélküliség Svájcban 4 éve
- Svájcban csökkent a munkanélküliség októberben 4 éve
- Svájcban mindössze 2,7 százalék a munkanélküliség 5 éve
- Svájcban már alig akad, aki munkanélküli 5 éve
- Csökkent a munkanélküliség Svájcban 5 éve
- Svájci vasútikocsi- és fogkrémtubusgyártó cég is létszámot bővít Magyarországon 5 éve
- Évtizedes rekordon a svájci munkanélküliség 5 éve
- Nyolcszor akkora a svájci minimálbér, mint a magyar 5 éve
- A világ legmagasabb minimálbérét vezetik be Genfben 5 éve
- Adócsapdába kerülhetnek a külföldről távmunkázók 6 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben