Pályaválasztási kiállítást rendez a Fővárosi Kormányhivatal

Idén közel száz olyan szakmát ismerhetnek meg a pálya- és iskolaválasztás előtt állók a „SzakMÁzz!” Budapest Pályaválasztási Kiállításon, amelyeket a fővárosi szakképzési centrumok és nem állami fenntartású intézmények képzésein sajátíthatnak el. A szakképzési intézmények kínálata mellett a munkaerő-piaci helyzetről és a hiányszakmákról is tájékozódhatnak az érdeklődők a Fővárosi Kormányhivatal pályaválasztási kiállításán 2017. október 10-11-én a HungExpo „B” Pavilonjában.

images

Hatodik alkalommal rendezi meg Budapest Főváros Kormányhivatala a „SzakMÁzz!” Budapest elnevezésű pályaválasztási kiállítást, amelynek célja, hogy segítse a „jövő nemzedékét” a pálya- és iskolaválasztásban, valamint bemutassa az iskolarendszeren belüli és kívüli oktatási-képzési lehetőségeket.

A 2017. október 10-11-én a HungExpo „B” Pavilonjában (1101 Budapest, Albertirsai út 10.) megrendezendő pályaválasztási kiállításon a látogatók interaktív, megtapasztalható, kipróbálható formában ismerhetik meg a szakmákat.

A pályaválasztási kiállítás megszervezésével a kormányhivatal a pálya-, szakma- és iskolaválasztás előtt álló, elsősorban általános iskolás tanulókat, valamint a szakképzettséggel nem rendelkező fiatalokat segíti abban, hogy megszerezzék a számukra leginkább megfelelő szakma kiválasztásához szükséges információkat. A kiállításra a szülőket és pedagógusokat is várják, akik a kiállításon szerzett információk birtokában segíteni tudják a fiatalokat pályaválasztási döntésük meghozatalában.

A strukturált programokon, valamint a „Pályaorientációs Osztálytermekben” tanácsadók által tartott csoportos pályaválasztási foglalkozásokon vehetnek részt az érdeklődő látogatók, ahol komplex információkat kaphatnak a pályákról, foglalkozásokról, hiányszakmákról.

A rendezvény mindkét napon ingyenes, 9 és 16 óra között várja az érdeklődőket.

A „SzakMÁzz!” Budapest Pályaválasztási Kiállítás Facebook oldalán (www.facebook.com/szakmazz) nemcsak a rendezvényről találhatók naprakész információk, hanem számos, a pályaválasztást segítő tartalom is elérhető.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon

Az átlagnyugdíj az átlagbérnek alig 47,5 százalékát érte el az államháztartásról szóló jelentés szerint. Teljes cikk

Mikor számítanak szolgálati időnek a felsőfokú tanulmányok a nyugdíj esetében?

Dr. Farkas András nyugdíjszakértő újabb, nyugdíjjal kapcsolatos kérdést válaszolt meg a legújabb hírlevelében. Teljes cikk

Bruttó 500 ezer forint a kecskeméti Mercedes-dolgozók jutalma

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezetése a 2025-ös lezárt üzleti évre vonatkozóan bruttó 500 000 forint összegű eredményrészesedés... Teljes cikk