Pedagógusok Szakszervezete: nagy a különbség a magyar és a román pedagógusok sztrájklehetőségei között
Romániában több mint 200 ezer tanár és iskolai alkalmazott kezdett munkabeszüntetésbe a magasabb bérekért.
Mint arról hírt adtunk, általános sztrájkot hirdetett Romániában a három legnagyobb tanügyi szakszervezet hétfőn. Az érdekképviseletek szerint mintegy 150 ezer pedagógus és az iskolai kisegítő személyzet 60-70 ezer tagja szüntette be meghatározatlan időre a munkát. Az Erdélyi Magyar Televízió munkatársa azt látta, hogy december óta nőtt meg látványosan a sztrájkot is vállalni kész pedagógusok száma - számolt be róla az ATV. Hamar Mátyás Ruben a csatornának azt mondta, hogy deemberben még csak a tanárok 47 százaléka értett egyet a sztrájkkal, de ez végül 70 százalékra emelkedett. Eközben Magyarországon a Pedagógusok Szakszervezete szolidaritását fejezte ki a határon túli szaktársaikkal. A szervezet alelnöke szerint ugyanakkor lényeges különbség van a magyar és a román tanárok sztrájklehetőségei között. "Elég csak arra gondolni, nem tudunk róla, hogy a keleti szomszédainknál ilyen gyalázatos módon korlátoznák a sztrájkot, hogy mellette arra kényszerítenék őket, hogy sztrájk közben dolgozzanak" - mondta.
Romániában a sztrájkolók azt követelik, hogy az ágazati bértábla a négyezer lejes (300 ezer forint) országos nettó átlagbér szintjén kezdődjék, míg jelenleg egy kezdő tanár bére nem éri el a 2600 lejt (200 ezer forint). Legutóbb 18 éve volt általános sztrájk a román közoktatásban.
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.02Projektmenedzsment képzés A projektmenedzsment elméletének és gyakorlatának megismertetése a résztvevőkkel. A projektmenedzsment módszereinek begyakorlása példákon és esettanulmányokon keresztül. A résztvevők projektvezetési képességének fejlesztése és felkészítésük projektek önálló, sikeres lebonyolítására.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A munkakeresés átlagos időtartama 13,1 hónap volt. Teljes cikk
Eddig 287 vállalkozás felelt meg a szakmai és pénzügyi feltételeknek. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkáltatók a hibrid gyakornoki programokat részesítik előnyben. Teljes cikk
- Az alacsonyabb nyugdíjak bevezetése és a nyugdíjkorhatár emelése miatt általános sztrájk indult 4 hete
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 1 hónapja
- "250-300 ezer forintból lehetetlen megélni" - sztrájkra készülnek a közszolgálati dolgozók 2 hónapja
- Gyerekjóga oktató képzés: egy új kezdet, ami messzire vezet 2 hónapja
- Figyelmeztető sztrájk kezdődik a müncheni repülőtéren 2 hónapja
- Ingyenes AI képzés indul pedagógusoknak 2 hónapja
- Vészjósló számok - Tovább nőtt a korai iskolaelhagyók aránya Magyarországon 2 hónapja
- A képzési idő beleszámít a munkaidőbe? 2 hónapja
- Visszakapják a túlórapénzt a fegyveres testületek alkalmazottai 2 hónapja
- Lesújtó eredmények a magyar egészségügy és oktatás helyzetéről 2 hónapja
- Díjazták Magyarország legjobb gimnáziumait 2 hónapja