Sikeres vállalkozónők a vállalkozónők sikereiért
A ma vállalkozóként dolgozó nők - kvalitásaik ellenére - sokszor érzik hátrányos helyzetüket az üzleti világban. A MENTOR-NET program éppen ezért azt szeretné bebizonyítani, hogy a szervezett keretek között zajló segítségnyújtással a vállalkozást kezdő vagy fejleszteni szándékozó nők nemcsak vállalkozói profizmust tanulhatnak, de női mivoltuk felhasználásával olyan pluszt is tudnak nyújtani, ami egyedivé teszi majd teljesítményüket.
A "Tudatos vállalkozás-fejlesztés Fórum a MENTOR-NET program szervezésében" címmel megrendezett egész napos rendezvény délelőtti része zárt volt, itt a mentorok és mentoráltjaik találkoztak. Coach megbeszélés és a projekt eddigi - mentorokkal és tananyaggal kapcsolatos - tapasztalatainak megvitatása volt a program.
A délutáni, immár a nagyközönség számára is nyilvános megnyitót követően hasznos előadásokat hallhattak a résztvevők a tudatos vállalkozásindításról, a vállalkozásuk pénzügyeinek kezeléséről, illetve a marketing fontosságáról.
Kerekasztal-beszélgetés keretében megismerhették a MENTOR-NET program mentorait és mentoráltjait, illetve azoknak az előadások témáival kapcsolatos tapasztalatait, tanácsait. A résztvevőknek lehetősége volt számukra fontos kérdésekben kikérni a mentorok véleményét, és remek alkalom nyílt új kapcsolatok kialakítására is.
A programról
A rendezvény a "MENTOR-NET, mentorok hálózata a vállalkozónőkért Magyarországon" elnevezésű projekt része mely Európai Uniós társfinanszírozással 2011 őszén indult, és amelynek keretei között egy éven keresztül 12 tapasztalt vállalkozó - akik a programban, mint mentorok vesznek részt - a vállalkozásuk kezdeti szakaszában lévő 24 vállalkozónő mentorálását végzi. A program időtartama alatt a mentorok és mentoráltak egy évig havi egy alkalommal rendszeresen találkoznak, ahol egy előre megadott tematika mentén összesen 12, a vállalkozások eredményes működtetéséhez elengedhetetlenül fontos témakört beszélnek át, mint pl. női vezetői szerepek, prezentáció és nyilvános szereplés, marketing, pénzügyi alapismeretek, stb., továbbá sor kerül kérdéseik megválaszolására is.
A MENTOR-NET program rendezvényei minden érdeklődő számára ingyenesen látogathatóak, aki szeretné vállalkozását beindítani, fejleszteni, vagy csak bővítené meglévő tudását. Az országos rendezvény-sorozat következő állomása szeptemberben lesz Kecskeméten, ahol gyakorló és leendő vállalkozónők találkozhatnak és oszthatják meg egymással tapasztalataikat, sikereiket.
A projekt egy kéttagú konzorcium munkájaként, a MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ vezetésével, a SEED Alapítvánnyal való együttműködésben valósul meg, az Európai Unió Versenyképesség és Innováció Keretprogramja társfinanszírozásával.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt... Teljes cikk
Újraindulnak és bővülnek a munkaerő-mobilitási támogatások: az „Utazási támogatás 2026” és a „Lakhatási támogatás 2026” programban... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak már csak negyedévente kell bevallani a tb-járulékot és a szochot; januártól egyszerűsödtek az egyéni vállalkozók... Teljes cikk
- Lezárult a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" program 4 hete
- NAV: könnyítésre számíthatnak az egyéni vállalkozók 2 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hónapja
- A megszűnt egyéni vállalkozások száma 2014 és 2024 között - grafikon 2 hónapja
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 2 hónapja
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 3 hónapja
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 3 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 3 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 3 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 3 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben