Sikeresen megőrizte a munkahelyeket az Alpha-Vet
Tavaly 800 millió forinttal növelte árbevételét az Alpha-Vet cégcsoport legnagyobb tagvállalata, az Alpha-Vet Állatgyógyászati Kft.: 11,3 milliárd forintos árbevételt ért el a 2010-es 10,5 milliárd forint után - mondta az MTI-nek a vállalatcsoport tulajdonosa.
A cégcsoport tavalyi sikeréhez hozzájárultak az év közben megvalósított szervezeti változások: a takarékosabb, hatékonyabb gazdálkodás érdekében "közös ernyő", holding alá rendezték az Alpha-Vet vállalatait, és ezzel logikusabbá, átláthatóbbá vált a társaságcsoport működése, felgyorsultak a döntési mechanizmusok, kedvezőbben alakultak egyes költségek.
Móré Attila elmondta: a 2011 végén 12,5 milliárd forint saját tőkéjű Alpha-Holding Zrt. 14 tagvállalat közös vagyonkezelő cégeként működik. Mérlegfőösszege 12,6 milliárd forint, tavalyi eredménye pedig 390 millió forint volt.
A szervezeti változás jelentős eredménye, hogy a cégcsoportnál sikerült megőrizni a munkahelyeket, a 364 fős létszámot.
A tulajdonos hozzátette: a múlt év jelentős fejlesztéseként a Gazdasági Operatív Program (GOP) pályázatán nyert európai uniós támogatással felújították a cégcsoport székesfehérvári telephelyét, valamint állatkórházát. Az utóbbira több mint 125 millió forintot költöttek, és a dunántúli régió legkorszerűbb, legjobban felszerelt állatgyógyászati intézményét hozták létre. További fejlesztésként a Közép-Dunántúli Regionális Operatív Program keretében több mint 58 millió forint európai uniós támogatással megkezdték a Phylaxia Holdingtól két éve megvásárolt Bábolnai Állatgyógyszergyár korszerűsítését. A több mint 116 millió forintos beruházás az év végére fejeződik be. Az üzemben a legkorszerűbb technológiával készülnek majd az állatgyógyászati medicinák, az antibiotikumpremixek.
Az ott készülő állatgyógyszerek a cégcsoport jelentős exporttermékei lesznek. Az Alpha-Holding tagvállalatai a következő években bővíteni akarják exportpiacaikat. Generikus állatgyógyszereikkel, valamint a balatonfűzfői Organit Kft.-nél készülő, itthon már díjazott, külföldön is egyre keresettebb takarmánykiegészítő termékcsaláddal, valamint növényi tápanyag-kiegészítő termékek, komplex levéltrágyával az európai piacok mellett a közel-keleti és az észak-afrikai országokban is meg akarnak jelenni.
"A külpiacokról már jövőre 1 milliárd forint bevételt várunk, és célunk, hogy öt éven belül a vállalatcsoport bevételének fele az exportból származzon" - mondta Móré Attila.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk
- Március 31-től életbe lép az új felnőttképzési szabályozás: Igen-Yes-Ja 4 napja
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 4 napja
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 1 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 2 hete
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 2 hete
- Több mint 30 éve mentik a gyermekek jövőjét – így működik a Szülők Fóruma Egyesület 2 hete
- 150 új munkahely Napkoron a milliárdos beruházás nyomán 2 hete
- Nem a fizetés számít: ez tartja a munkahelyen a Z generációt 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 3 hete
- 200 új munkahelyet hoz létre ez a cég Sóskúton 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?