Szakszervezet: soron kívüli oltást a bölcsődei dolgozóknak!
A BDDSZ felhívta a figyelmet: a bölcsődei dolgozóknak munkájuk során nincs lehetőségük a fizikai távolságtartásra, ezért a mihamarabbi oltásukra lenne szükség.
"Az oltás biztosítása és a tesztelés a jelen helyzetben a bölcsődei dolgozók számára az állam kötelessége függetlenül attól, hogy a bölcsődék fenntartói jogait ki gyakorolja" - hangsúlyozták. Közölték azt is, a 3 év alatti korosztályt nem tesztelik, pedig a gyerekek is hordozhatják a vírust, és meg is betegedhetnek. A bölcsődei dolgozók a munkájukat nem másfél méteres távolságból végzik, hanem a gyermekek közvetlen testközelében, így a fizikai távolságtartás a bölcsődés korosztály nevelése és gondozása során lehetetlen.
Az Európai Bizottság 2020 nyarán publikált oltóanyagokkal kapcsolatos stratégiájában az elsőbbséget élvező csoportba tartozók közé sorolta azokat a munkavállalókat, akiknek a munkájuk jellegéből adódóan nincs lehetőségük a fizikai távolságtartásra; a bölcsődei dolgozók is ebbe a kategóriába tartoznak - hívták fel a figyelmet. "A fentiek miatt elvárjuk a kormánytól - ha jogszabályban nem rendeli el a bölcsődék preventív zárását az esetleges ügyelet biztosítása mellett -, hogy a bölcsődében dolgozók esetében a COVID-19 által fennálló biológiai kockázattal szembeni védelmét, a védőoltást, soron kívül biztosítsa" - áll a szakszervezet közleményében.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Egy friss felmérés szerint a dolgozók harmada nem pályázna olyan állásra, amely napi irodai jelenlétet igényel. Teljes cikk
A magyar vállalkozások 27 százaléka biztosítja az otthoni munkavégzés lehetőségét dolgozói legalább egy részének, és a cégek háromnegyede a... Teljes cikk
Egy friss kutatásban különösen a gyermeket nevelő munkavállalók számoltak be elszigeteltségérzésről. A kutatás szerint a vezetők kulcsszerepet... Teljes cikk
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 2 hónapja
- "Nem hirtelen vágtam el a köldökzsinórt" - Hogyan segít a kismama-szövetkezet visszatérni a munka világába? 2 hónapja
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 2 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 3 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 3 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 4 hónapja
- 75 millióval segíti a kormány a kórházi dolgozókat 4 hónapja
- Egyedül is talpon: így boldogulnak az egyszülős családok Magyarországon 4 hónapja
- Rekordérdeklődés a munkahelyi bölcsődék iránt – több száz új férőhely jöhet létre 5 hónapja
- Nyugdíjügyek határok nélkül: közös tanácsadás Ausztriában dolgozóknak 5 hónapja
- Továbbra is nagyon népszerű a bölcsődei térítésidíj-támogatás 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa