Száz dolgozótól vált meg egy balatonlellei vállalkozás
A Híradástechnika Zrt. tulajdonában lévő, bérmunkát végző balatonlellei PHT-Print Elektronikus Alkatrészgyártó és Kereskedelmi Kft. száz dolgozójától kényszerült megválni nyár közepe óta, mert jelentősen csökkent az autóipari bérmunka megrendelése - számolt be Glück István, a cég ügyvezető igazgatója az MTI-nek.
A piacot mindenütt a megtorpanás és a kivárás jellemzi, nehéz megrendeléshez jutni, amit túl kell élni - mondta az ügyvezető igazgató, aki optimista. Reméli, hogy a modellváltás előtt álló Suzuki legfőbb beszállítójával, a SEWS Hungary Ltd.-vel a válság kirobbanása előtt csaknem aláírásra került megállapodásukat előbb-utóbb nyélbe üthetik, és a cég újra munkaerő toborzásba kezdhet. Az 1970 óta működő lellei vállalkozás már több válságot is túlélt, olykor kisebb kényszerszünettel, de mindig sikerült talpon maradnia.
A PHT-Print két évvel ezelőtt a korszerűsítéseihez 83 millió frontos munkahelyteremtő állami támogatáshoz jutott, amiért cserébe 233 fő öt éven keresztüli foglalkoztatását vállalta. A megállapodást egy év múlva módosítani kényszerültek 96 főre. A társaság vezetése bízik abban, hogy a leendő megrendelésekkel továbbra is sikerült éves átlagban teljesíteni a vállaltakat, mert ha tartósnak bizonyul a dekonjunktúra, akkor igen nehéz helyzetbe kerülnek a kemény szankciók miatt - derült ki Glück István szavaiból.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
- BMW, Lego, Suzuki: toborzás és képzés az automatizálás árnyékában 2 hónapja
- Majdnem nyolcezer munkahelyet szüntet meg a német beszállító 2 hónapja
- Kétszáznál több dolgozót bocsátanak el ebből az erdélyi gyárból 2 hónapja
- Körülbelül 13 000 munkahelyet szüntet meg a Bosch 2 hónapja
- Thyssenkrupp: 80 főt elküldenek, 100 új pozíciót hirdetnek Budapesten 3 hónapja
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 4 hónapja
- Nem mindennapi állás: a Fordnál most a fantáziáért fizetnek 4 hónapja
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 4 hónapja
- Autóipari visszaesés Romániában: több tízezer munkahely forog kockán 4 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Varga Zoltán, Magyar Suzuki Zrt. 5 hónapja
- Újabb cég hívja vissza a dolgozókat heti négy napra az irodába 6 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja