Sztrájkba léptek a francia vasutasok
Sztrájkba léptek kedd este 8 órakor a francia vasutasok.
A vasutasok a munkabeszüntetéssel a tervezett nyugdíjreform ellen tiltakoznak, amely megnyirbálná eddigi kiváltságaikat. A vasúttársaság alkalmazottai jelenleg ugyanis már 50 évesen nyugdíjba mehetnek, és csak 37,5 évig fizetnek nyugdíjjárulékot, míg a többi francia munkavállaló 40 évig.
A tervek szerint a vasutasok sztrájkjában az áramszolgáltató és a gázművek dolgozói, illetve a Párizsi Közlekedési Vállalat is részt vesz majd.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 10 hónapja
- A francia kormány újabb bevándorlási törvényt készít elő 1 éve
- "Rendkívül érzékeny állások" - a kettős állampolgárok nem tölthetnének be bizonyos pozíciókat 2 éve
- Nőtt a hazánkban működő francia vállalatok száma 2 éve
- Sztrájk miatt nem nyitottak ki a gyógyszertárak Franciaországban 2 éve
- Tízezrek tüntettek: a franciák nem szigorítanának a bevándorlási törvényen? 2 éve
- Bíróság előtt a munkaügyi miniszter korrupciós vádak miatt 2 éve
- Franciaország: A cannes-i filmfesztivál alatt is folytatódnak a nyugdíjreform elleni tüntetések 3 éve
- Az utolsó francia olajfinomítóban is felfüggesztették a nyugdíjreform miatti sztrájkot 3 éve
- Újabb tömegdemonstrációk Franciaországban a nyugdíjkorhatár emelése ellen 3 éve
- Nincs egyezség a nyugdíjreformról a kormány és a szakszervezetek között Franciaországban 3 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?