Tiltakozás a CATL debreceni óriásberuházása ellen: környezetszennyező és nincs is elég ember
Az LMP felszólítja a kormányt, hogy állítsa le a Debrecenbe tervezett akkumulátorgyár építését és semmilyen támogatást ne adjon ahhoz.
Kanász-Nagy Máté, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője elmondta: finanszírozási, de súlyos környezeti aggályok miatt is tiltakoznak a beruházást ellen.
Egy ilyen gyár óránként ezer köbméter vizet fogyaszt, Debrecenben ráadásul a hatvanas évek óta csökken a talajvíz szintje. A zöldmezős beruházás termőföldeket foglal majd el hatalmas területen, az óriási létesítmény pedig hőszigetet jelent majd Debrecenben, elviselhetetlenné téve az életet - mondta Kanász-Nagy Máté, aki azt a kérdést is feltette: ki dolgozik majd a jelenleg is munkaerőhiánnyal küzdő Debrecenben az új gyárban?
Szerinte, ha külföldi munkaerőt hoznak, ők rontani fogják a magyar munkavállalók helyzetét.
"Nem lehet a multikat támogatni, nem lehet egy-két iparágat támogatni, és nem lehet a súlyosan szennyező, környezetromboló nagyvállalatokat támogatni" - foglalta össze az aggályokat, emlékeztetve: nem egyértelmű, hogy a beruházáshoz milyen támogatást nyújt az állam. Bírálta a kormány politikáját, amely a multikat a helyi kis- és közepes vállalkozások elé helyezi.
Az LMP debreceni szervezetei helyi népszavazást is kezdeményez a kérdésben.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn jelentette be, hogy mintegy 3000 milliárd forint összértékű magyarországi beruházás keretében a kínai Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL) közvetlenül 9000 új munkahelyet hoz létre Debrecenben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk
A NAV új papírmentes ellenőrzést vezet be, és azonnal elérhetőek lesznek a jegyzőkönyvek. Júliustól változnak az egyszerűsített foglalkoztatás... Teljes cikk
Fontos változás lép életbe júliustól: a családi adókedvezmény összege másfélszeresére nő, érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatokat.... Teljes cikk
- HR standup - Litkai Gergely: Személyzeti ügyek 1 hete
- Bejelentették: mérnöki nagyhatalommá tenné Magyarországot ez az új beruházás 3 hete
- Fagyigép, masszázs, borhűtő a munkahelyen: hódíthatnak az irodahotelek 1 hónapja
- Több mint ezer új munkahelyet teremt az új beruházás Miskolcon 1 hónapja
- "Drámai a helyzet", több száz munkahely került veszélybe a parajdi sóbányánál 1 hónapja
- Fejleszt a BAT - 450 új munkahely létesül a Dél-Dunántúlon 1 hónapja
- Debrecenben új ipari park nyílt a kkv-k előtt – jön a második ütem is 1 hónapja
- Pszichológiai biztonság: ez lehet a legjobb munkahelyek sikerreceptje 1 hónapja
- A napelem csak a kezdet: így lesz versenyelőny az energiából 2 hónapja
- Ezt a hibát ne kövesd el generációs témában: itt a friss kutatás 2 hónapja
- Mental Liget- A munkahelyi mentális jóllét fesztiválja cégvezetőknek és HR szakembereknek a Magyar Zene Házában 2 hónapja