Tizenegy és fél millió forinttal támogatja önköltséges hallgatóit a BGF
Több mint tizenegy és fél millió forint összértékű támogatást nyújtott közel 80 önköltséges hallgatójának a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) a tavaszi félévben.
A felsőoktatásban végbemenő változásokra reagálva 2012-ben a Főiskola azzal a szándékkal hozta létre a Biztos Jövő Ösztöndíjprogramot, hogy segítsen finanszírozni a legtehetségesebb és legszorgalmasabb önköltséges hallgatóik főiskolai tanulmányait. Az ösztöndíjra minden szemeszterben pályázhatnak a gazdaság- és társadalom- és bölcsészettudományi alapképzések BGF-es hallgatói. Ebben a félévben az intézmény mind a négy karáról összesen több mint háromszáz hallgató nyújtott pályázatot.
Az Ösztöndíjprogram keretében közel nyolcvan a legjobb tanulmányi eredményt elért hallgató vehette át képzési hozzájárulásának 25, 50, vagy akár 100 százalékos támogatását a tavaszi szemeszterben is, magyarázta Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora. Örömünkre szolgál, hogy a Biztos Jövő Ösztöndíjprogramnak köszönhetően évről-évre egyre több tehetséges hallgató – és szüleik – válláról vehetjük le a képzési költség előteremtésének terhét. A Budapesti Gazdasági Főiskola az Alkalmazott Tudományok Főiskolájaként nemcsak a magas színvonalú képzésre fektet hangsúlyt, hanem arra is, hogy a minőségi oktatás a jó képességű, szorgalmas, de hátrányosabb helyzetű fiatalok számára is elérhetővé váljon, tette hozzá a rektor.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
Új szakokkal megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése a felvi.hu-n - tudatta az Oktatási Hivatal pénteken a honlapján. Teljes cikk
A felsőoktatásban is el kell érni azt, hogy minden második fiatal duális képzésben vegyen részt, ahogyan az a szakképzésben már megvalósult -... Teljes cikk
- A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman 1 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 2 hete
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 2 hete
- Ezek voltak a legnépszerűbb szakok a keresztféléves felvételin 2 hete
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 3 hete
- Festőnek, vízvezeték-szerelőnek tanulnak a fiatal rabok – ilyen egy modern börtön 3 hete
- Külföldi egyetemek, kutatói karrier: új lehetőségeket mutattak be az Educatión 1 hónapja
- Ezek a számok sokat elárulnak a magyar munkahelyek jövőjéről 1 hónapja
- Íme az új munkáltatói ígéret, ez ma a legerősebb megtartó erő a cégeknél 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya nemek szerint hazánkban és az EU-ban 2 hónapja
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 3 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig