Több üröm, mint öröm van a munkánkban?
Ha valaki - legyen bár atomfizikus vagy bolti eladó - a munkájában hasznosíthatja tudását, képességeit, kreativitását, akkor ez elégedettséggel töltheti el, örömöt lelhet a munkájában. Ennek az örömnek a mértékében Magyarország nem éri el az Európai Unió átlagát - cikkezi a Népszabadság.
A panaszok tekintetében Magyarországon nagy különbségek vannak a gazdasági ágazatok között. Gyakori lábfájásra (főképpen az építőiparban és a kereskedelemben) panaszkodott a válaszadók több mint a negyede, fejfájásra (tudomány, oktatás, kultúra) a 23,3, karfájásra (mezőgazdaság) a 18, más mozgásszervi panaszokra a 20, látásromlásra (gazdasági és pénzügyi szolgáltatás, közigazgatás) pedig a 16-17 százaléka.
Nem kis megpróbáltatás a munka monotonsága, ez főképp az építőipari, nehézipari és mezőgazdasági segéd- és betanított munkát végző férfiakat, valamint a könnyűiparban dolgozó nőket sújtja. Kedvezőtlenül hat a munkavállalókra a többé-kevésbé rendszeres túlmunka is többet dolgoznak a magasabb képzettségű, illetőleg a munkahelyi hierarchia magasabb szintjeire jutott munkavállalók.
Népszabadság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az eddigi 452 mellett újabb 400 mikro- kis és középvállalkozás (kkv) támogatásáról hozott pozitív döntést a... Teljes cikk
Elmaradt a dolgozók június 10-én esedékes májusi bérkifizetése. A munkavállalók demonstrációt is szerveztek a gyöngyöstarjáni üzem előtt. Teljes cikk
- A cégek zöldülni akarnak, de közben megfeledkeznek az emberekről 6 napja
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 6 napja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Bán Zoltán, MOL Magyarország 1 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 1 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 2 hete
- Rekordon a munkával való elégedettség Amerikában, de nem a fiatalok körében 2 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 2 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 3 hete