Továbbképzés luxus körülmények között - gyanús tanácsadói szerződések
Tanácsadói szerződésekben talált problémát Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos, aki szerint különösen négy vállalat tevékenysége volt problémás az elmúlt időszakban - cikkezi a Napi Gazdaság.
A kormánybiztos szerint a szerződések esetén a következő dolgok gyanúsak és problémásak: a vállalatok alkalmazását központilag irányították, indokolatlanul magas díjazásban részesültek, nem születtek vagy hiányosak a teljesítések dokumentációi, ugyanazt a munkát többször is elvégezték, a cégek igénybevétele indokolatlan volt és a cégek által tartott továbbképzések luxuskörülmények között zajlottak.
Napi Gazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
- Új HR igazgatót igazolt a B+N Csoport 2 hónapja
- Ilyen a munka-magánélet egyensúly a gyerekek szerint 2 hónapja
- Új korszak a munkahelyeken: a dolgozók és a főnökök is csak túlélni akarnak 2 hónapja
- Változások a WHC vezetésében: októbertől Göltl Viktor a magyarországi ügyvezető 3 hónapja
- Vezetőváltás a MET Csoportnál 3 hónapja
- Távozik a Mohu vezetője 4 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Csoknyainé Horváth Gertrud, a dm ügyvezetője és HR igazgatója 4 hónapja
- A kikapcsolás művészete: így legyünk valóban out of office üzemmódban nyaralás alatt 5 hónapja
- A magyarok 81 százaléka nem dolgozhat otthonról 5 hónapja
- Magyar szakember is bekerült a világ legjobb munkahelyeit értékelő zsűribe 5 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Horváth Andrea, McDonald's 6 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja