kapubanner for mobile

Turisztikai innovációs verseny indul felsőoktatási hallgatóknak

A CheckINN Turisztikai Innovációs HUB idén is meghirdeti felsőoktatási hallgatóknak szóló innovációs versenyét. A legjobbak 3 millió forint ösztöndíjat és mentorálást nyernek.

A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány által létrehozott CheckINN Turisztikai Innovációs HUB versenyén az induló háromfős csapatoktól olyan innovatív ötleteket várnak, amelyekkel a turizmus területén szeretnének változást hozni.

A versenyen két kategóriában, szállodaipar-vendéglátás és aktív turizmus területén várják az ötleteket. A szervezők kiemelt figyelmet fordítanak a zöld innovációs megoldásokra, de lehet pályázni digitális és IT innováció, valamint szolgáltatás/termék és marketing fejlesztés témában is.
Az elmúlt három évben több mint 250 csapat, összesen 750 hallgató vett részt a versenyben. A pályázatokon számos olyan ötlet született, melyek ma már a turizmus meghatározó elemei. 

Az egyik legkiemelkedőbb és legfrissebb sikertörténet a "Vízi Mozi" projekt, mely egy újszerű mozi élményt kínál, ugyanis csónakázás közben filmet lehet nézni. Az ötlet a 150. születésnapját ünneplő Budapest egyik különleges programelemeként valósult meg a Városligeti Csónakázótavon. Egy másik sikeres projekt az "Illatok kalandjátéka", amelyet egy érzékszervi kiállítás formájában először Kecskeméten rendeztek meg 2022-ben.

MTI

  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A digitális zsákutca felé sodródnak a magyar KKV-k?

Friss kutatást készített a hazai kis- és középvállalatok helyzetéről és problémáiról a Helix Consulting. Ebből kiderül többek között, hogy a... Teljes cikk

Indul a húsvéti ellenőrzési akció a NAV-nál: ők kerülnek fókuszba

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdi húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és... Teljes cikk

Így használd okosan a mesterséges intelligenciát a munkában!

Egy friss jelentés szerint bizonyos viselkedésformák különböztetik meg a rutin jellegű AI-használatot a hatékony ember-AI interakciótól. Teljes cikk