Tűzifagyűjtő közmunkaprogram - ötvenen dolgozhatnak a Nyírerdő Zrt.-nél
Ötvenen dolgozhatnak péntektől a kormány által meghirdetett tűzifagyűjtő közmunkaprogramban a Nyírerdő Zrt.-nél - közölte Szalacsi Árpád, a nyírségi erdészet vezérigazgatója csütörtökön az MTI-vel.
Az erdőgazdaság 17 nagy munkanélküliséggel küszködő településsel vette fel a kapcsolatot. A Nyírerdő Zrt.-nél a közelmúltban ért véget az eddigi legnagyobb létszámú közmunkaprogram. Január közepétől augusztus végéig 1.100 állástalan embert foglalkoztattak, majd az egy hónappal meghosszabbított munkában 717-en kaptak alkalmazási lehetőséget.
A társaság vállalta azt is, hogy saját költségén 110 munkanélkülit három hónapon keresztül tovább foglalkoztat. A közmunkások 290 hektáron erdősítést, 6.000 hektáron ápolási munkákat, 380 hektáron pedig vágástakarítást végeztek. Rendbe tettek 480 ezer méter erdei turistautat, tanösvényt és feltáró utat, illetve 157 ezer méter hosszúságú, vadkárelhárító-kerítést javítottak meg.
Emellett 64 ezer órát dolgoztak a csemetekertekben, 30 ezer órát pedig az erdőkben lévő padok, játszóterek és azok kerítései karbantartására fordítottak. Összegyűjtöttek 57 tonna szemetet is. Az alkalmazott közmunkások közül 112-en OKJ-s képzésben részesültek, 109-en motorfűrész-kezelői, 3-as pedig fa- és bútoripari gépkezelői bizonyítványt szerezhettek.
A program teljes költségvetése meghaladta az egymilliárd forintot, abból 612 millió a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, 330 millió Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. támogatása volt, míg a Nyírerdő Zrt. 108 millió forint saját forrással járult hozzá a halmozottan hátrányos helyzetű munkanélküliek foglalkoztatásához.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az Országgyűlés hétfői ülésén az LMP arról kérdezte a kormányt, mikor emelkedik a nevelést-oktatást közvetlenül segítő mintegy 40 ezer... Teljes cikk
Azzal számolnak, hogy az adótehercsökkentéssel a vállalkozásoknál maradó forrást a cégek beruházásokra, fejlesztésekre, korszerűsítésekre... Teljes cikk
A Greenhouse jelentése szerint a felvételi vezetők több személyes interjút tartanak, hogy kiszűrjék a hamis jelölteket, míg a toborzók attól... Teljes cikk
- A középkorú magyarok többsége úgy látja, nyugdíjasként nélkülözni fog 3 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 3 hónapja
- A cégek szerint a dolgozóik felkészültek a nyugdíjra, a munkavállalók nem annyira biztosak ebben 3 hónapja
- Felmérés: az idősebb munkavállalók 90%-a tapasztalt már életkor alapján történő diszkriminációt 4 hónapja
- Felmérés: a magyarok több mint negyede nem tud megtakarítani 4 hónapja
- Állás nélkül 60 felett? Így segíthet a nyugdíj előtti álláskeresési segély 5 hónapja
- Felmérés: a Z generációs dolgozók pénzügyileg instabilak és alulfizetettek 5 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban 5 hónapja
- A 15–74 éves munkanélküliek számának negyedévenkénti alakulása - grafikon 5 hónapja
- A dolgozók többsége szerint nyugdíjasként nem lesz elég megtakarításuk 5 hónapja
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?