Új HR igazgató a Drehernél
Berkes Áron HR igazgatóként, Bartek Grzęda pénzügyi igazgatóként, Rácz András pedig integrált ellátási lánc igazgatóként csatlakozott a Dreher Sörgyárak vezetőségéhez.
Berkes Áron több mint 16 éves vezetői tapasztalattal érkezik a Dreher HR igazgatói pozíciójába. Pályáját a DHL-nél kezdte, majd először országos, később regionális szinten felelt a Schneider Electric HR területéért. Az elmúlt években előbb a Vodafone, majd a United Consult Zrt. HR igazgatói feladatait látta el. Elődje, Kreiter Éva 13 év dreheres karrier után az Asahi UK HR vezetőjeként folytatja pályafutását. (Kreiter Évával készült interjúink itt olvashatóak.)
Bartek Grzęda 2012-ben csatlakozott az Asahihoz a lengyel Kompania Piwowarskánál, majd különböző pénzügyi területeken szerzett tapasztalatot. Ezt követően Romániában, az Ursusnál töltött be pénzügyi üzleti partneri vezetői szerepet, ahol egy nagy létszámú csapatot irányított. Budapestre Prágából, az Asahi Europe & International (AEI) stratégiai projektmenedzseri pozíciójából érkezik. Bartek Bai Józsefet váltotta, akit időközben az európai, közel-keleti, afrikai és ázsiai régióért felelős pénzügyi igazgatónak neveztek ki a vállalatcsoportnál.
Rácz András közel két évtizedes nemzetközi karrier után tért vissza Magyarországra a Dreher integrált ellátási lánc igazgatójaként. Pályafutását a Pécsi Sörfőzdénél kezdte, majd 2008 óta a Carlsbergnél töltött be különböző szerepköröket több országban. Szaktudása a teljes ellátási láncra kiterjed: különösen erős a sörfőzés, a fejtés, a minőségbiztosítás, valamint a műszaki és az új termékfejlesztés projektek irányítása és a nagy, sokszínű csapatok vezetése terén.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Rubovszky Ritát, a Ciszterci Iskolai Főhatóság főigazgatóját kérte fel a Tisza Párt oktatási miniszternek – értesült több, egymástól... Teljes cikk
Poórné Fejes Marianna HR igazgatóként csatlakozott a vállalathoz. Teljes cikk
Távozik Szászi István, a Bosch-csoport magyarországi és Adria régió vezetője, aki a Budapesti Fejlesztési Központ irányításáért is felelt, a... Teljes cikk
- Távozott a magyar RTL HR vezetője 2 hete
- Váratlan név bukkant fel az oktatási miniszteri posztra 2 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 3 hete
- Megvan a Bonafarm új HR igazgatója 3 hete
- Személyi változások a magyarországi Bosch-csoportnál 4 hete
- Szervezeti átalakítással erősít a WING: új vezetési struktúra áprilistól 1 hónapja
- Új igazgató a Nestlé szerencsi és diósgyőri gyáránál 1 hónapja
- Új vezérigazgató a Glosternél 1 hónapja
- Vezetőváltás a Shopfully Magyarország élén 2 hónapja
- Mit kívánnának az apák a lányaik munkahelyének? – nőnapi párbeszédet indított a Dreher 2 hónapja
- Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését 2 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?