Új munkaadói támogatást vezetnek be
Új foglalkoztatási támogatási formát vezet be a kormány: mindenki, aki a válság időszakában vált munkanélkülivé, és akit képes lenne egy munkáltató foglalkoztatni, az - mintegy ösztönző támogatásként - "magával viheti" segélye és annak járulékai összegét - jelentette be Kiss Péter társadalompolitikai miniszter.
Példaként említette, hogy ha valaki a munkanélküli segélye harmadik hónapjában el tud helyezkedni, akkor a következő hat hónap járulékát és annak vonzatait magával viheti az új munkahelyére. Kiss Péter hangsúlyozta, ezt a támogatást munkahelybővítésnél lehet kérni. Tájékoztatása szerint az erre vonatkozó felhívások január 4-én jelennek meg.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 646 ezret tett... Teljes cikk
- Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsodban 17 órája
- Több ezer elbocsátás a Metánál és a Microsoftnál az AI miatt 2 napja
- Önéletrajz botoxolása és "naptár-Tetris": új szavakat tanulunk 2 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 napja
- Gyorsít a BMW, fékez az Aldi - létszámtrendek 5 napja
- Hogyan változott az építőipar a nők számára? Egy tapasztalt építész szemével 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 2 hete
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 2 hete
- A Súlyosan korlátozottak foglalkozásai településtípus szerint - grafikon 3 hete
- Ezt sokan félreértik a Otthon Starttal kapcsolatban 3 hete
- A diákmunka szerepe a vállalatok HR-stratégiájában 4 hete


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?