Új munkaügyi kirendeltség nyílt a sarkadi kistérségben
A szociális minisztérium arra törekszik, hogy az ország 47 hátrányos helyzetű kistérségében lehetőség szerint mindenhol legyen a munkaügyi központoknak kirendeltsége. Erről Tarcsi Gyula, a Miniszterelnöki Hivatal igazgatási szakállamtitkára beszélt, amikor átadta a sarkadi kistérség munkaügyi kirendeltségét.
A határ menti, sarkadi kistérséghez 11 település tartozik, és ez a térség az ország hatodik legkevésbé fejlett területe. Az idén júniusban 2 304 munkanélkülit tartottak itt nyilván, s közülük 915 személy már több mint egy éve keres magának munkát. Az álláskeresők aránya nem csak a megyében, hanem a régióban is a legmagasabb. A gazdaságilag aktív népesség számához viszonyítva az álláskeresők aránya megközelíti a 27 százalékot. Békés megyében ez az arány 14, a régióban pedig 11,3 százalék. Az elhelyezkedést nehezíti, hogy magas a mezőgazdaságban foglalkoztatottak aránya, hiszen az országos átlaghoz képest több mint kétszer annyian dolgoznak ebben az ágazatban. Az elhelyezkedést tovább nehezíti, hogy ebben a térségben a legalacsonyabb a vállalkozási hajlandóság a régióban. Az 1 000 lakosra jutó működő vállalkozások száma mindössze 30, ami az országos átlag 47 százaléka.
Az új kirendeltségen 11 munkatárs segíti az álláskeresőket, és Tóth Imre sarkadi polgármester a megnyitón egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy a kistérség önkormányzatai partnerként tekintenek az új kirendeltségre, és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a foglalkoztatási helyzet javuljon.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A középkorú magyarok 26 százaléka rendelkezik 589 ezer forintos jövedelemmel, ez a pénz elég a gond nélküli megélhetéshez, de takarékoskodásra... Teljes cikk
Az állam stratégiai felügyeleti joggal fog rendelkezni az egyetem felett. Teljes cikk
A NAV összefoglalta, milyen határidőtől hogyan változnak a szabályok és kikre vonatkoznak azok. Teljes cikk
- Czomba Sándor: a regisztrált álláskeresők jelentős része komplex hátránnyal küzd 2 hónapja
- 14 milliós kártérítést kapott a dolgozó, akit Darth Vaderhez hasonlítottak a munkahelyén 2 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- NAV-újdonság a munkáltatóknak: 20 nyomtatványt vált majd ki az új rendszer 3 hónapja
- Súlyos hiányosságokkal küzd a munkabiztonság Magyarországon? 3 hónapja
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 3 hónapja
- Álláskeresési járadék 3 hónapja
- Mennyi időn belül kell megkapnom a munkaügyi papírjaimat? 5 hónapja
- Jobhopper vagy csak ügyetlen álláskereső? 5 hónapja
- Egyedülálló munkaügyi reform: csökkentenék a heti 40 órás munkaidőt a spanyolok 5 hónapja
- Czomba Sándor: a cél, hogy egy napot se töltsön senki regisztrált álláskeresőként 5 hónapja