Újabb bankfiókok nyílnak a válság ellenére
A vártnál szerényebb mértékben szabták át magyarországi fiókhálózataik fejlesztési terveit a hitelintézetek - derül ki a Világgazdaság körképéből.
Nem jellemző a tömeges fiókbezárás, sőt, a Világgazdaság által megkérdezett bankok tájékoztatása szerint az egy-két megszüntetett egységet is újra megnyitják.
A legnagyobb hazai fiókhálózatot üzemeltető OTP Bank szerint például akkor zárnak be értékesítési egységet, ha azt új vagy felújított fiók váltja ki. A hitelintézet jelenleg 403 értékesítési pontot működtet az országban, az idén eddig két újat nyitott, s további kettő átadása várható.
Ugyanis még mindig a bankfiók az értékesítés és az ügyfelekkel történő kapcsolattartás a bank legfontosabb platformja, ami pedig arra készteti a hitelintézeteket, hogy csak alapos megfontolást követően adják fel hálózataik bővítésére vonatkozó terveiket.
Az UniCredit az idén már 17 egységet indított el, s az év végéig 2 újabbat tervez. Még 2-3 új fiókkal számol decemberig az MKB Bank is. A CIB a bankfiókok helyett inkább ATM-hálózatának kiépítésébe fektet energiát.
Világgazdaság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Robbanás előtt a magyar oktatás: az AI miatt eltűnhetnek a tantárgyak és a tantermek 5 hónapja
- HR forradalomból HR válság? Így verheti szét az AI a szakmát 5 hónapja
- Világszintű pályakezdőválság: miért a Z generáció lép be a legnehezebb a munkaerőpiacra? 5 hónapja
- Történelmi léptékű béremelést kapnak a magyar kutatók 8 hónapja
- Kutatói fizetésemelés jön – elhúzódó per és ingatlanvita után 10 hónapja
- A használt autók eladása nem feltétlenül nehézkes 1 éve
- Egységes budapesti diákváros épülne új kollégiumi férőhelyekkel 1 éve
- "Gondoskodási válság van" - jelentősen emelni kellene a családi pótlékot 2 éve
- Alumni 2 éve
- Digitalizáció - hogyan teljesítenek a hazai cégek EU-s vetélytársaikhoz képest? 2 éve
- Jön a hatnapos munkahét, de csak a felsővezetőknek 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?