Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 16 éve

Újabb francia megmozdulás a nyugdíjreform ellen

A kormány által tervezett nyugdíjreform ellen idén negyedik alkalommal hirdettek országos tiltakozónapot csütörtökre a francia szakszervezetek.

A nyolc nagy szervezet közül hatnak a felhívására (CGT, CFDT, CFTC, Solidaires, FSU, Unsa) mintegy kétszáz városban lesznek tüntetések, és jelentős fennakadásokra kell számítani országszerte a tömegközlekedésben.

Az állami vasúttársaságnál (SNCF) már szerda este 8 órakor elkezdődik a sztrájk, amely péntek reggel 8 óráig tart: az előrejelzések szerint a vonatok fele fog közlekedni belföldre és külföldre egyaránt, de a munkabeszüntetés nem érinti a szomszédos országokba közlekedő szuperexpresszeket (TGV), mint például a London felé induló Eurostart, a Belgium felé haladó Thalyst vagy a svájci Lyriát. Egyes regionális vonalakon a járatoknak viszont csak a negyede fog elindulni.

A fővárosban a korábbi sztrájknapokhoz képest nagyobb fennakadásokra lehet számítani a tömegközlekedésben, miután 50 százalékkal több vonalon jeleztek sztrájkot a szakszervezetek.

A legutóbbi tiltakozónapon, május 27-én a belügyminisztérium szerint 400 ezren, a szervezők szerint egymillióan vonultak utcára. Reményeik szerint csütörtökön még ennél is több embert tudnak mozgósítani. Felhívásukat a pedagógus szervezetek és a baloldali ellenzéki pártok is támogatják.

A nyugdíjreform tervezete július 13-án kerül a kormányülés elé, szeptemberben kezdi meg a vitát róla a parlament, és a kormány szándékai szerint még az év vége előtt elfogadja. A kormányzat a jelenlegi 60-ról a nyugdíjkorhatár 62 évre emelését, a közszférában dolgozók járulékának, valamint a magas jövedelmek adójának egyszázalékos növelését tervezi.

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny

Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk

Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten

Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk

A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás?

Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk