Ülést tartott a Magyar Bíróképző Akadémia Oktatási Tudományos Tanácsa
A grémium megtárgyalta a bírósági fogalmazók központi felvételi eljárási rendjéről szóló szabályzat-tervezetet és a bírák központi oktatási tervét.
A grémium megtárgyalta a bírósági fogalmazók központi felvételi eljárási rendjéről szóló szabályzat-tervezetet és a bírák központi oktatási tervét.hirdetés
A Magyar Bíróképző Akadémia szeptember 1-jén kezdi meg működését. A székház építése néhány héten belül befejeződik.
Ugyancsak a mai napon tartott ülést az Országos Igazságszolgáltatási Tanács is. Megtárgyalta a magyar Bíróképző Akadémia létrehozásával kapcsolatos feladatokat, valamint a bírósági informatikai rendszer továbbfejlesztésével kapcsolatos terveket.
A testület fontos célkitűzésként jelölte meg a lakosság jogi tájékoztatásával kapcsolatos feladatokat, a jogkövető magatartás kialakításának érdekében elsősorban a fiatalok jogi ismereteinek bővítését.
Az Országos Igazságszolgáltatási Tanács támogatta a francia köztársasági elnök rendeletével a Legfelsőbb Bíróság és az OIT elnöke részére adományozott francia Becsületrend Lovagkeresztje kitüntetés átvételét. Valamennyi bíró esetében, így a Legfelsőbb Bíróság elnöke tekintetében is a kitüntetések elfogadásához az OIT egyetértésére van szükség.
forrás: Jogi Fórum/ OIT
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?