Ünnepek alatt is dolgozik? - érdemes tájékozódnia a rendkívüli menetrendekről
Az ünnepek előtt és alatt rendkívüli menetrend lép életbe a MÁV-nál, a Volánbusznál és a BKV-nál karácsonykor. Így oda kell figyelniük a munkába járóknak, adja hírül az MTI alapján a Magyar Nemzet.
A MÁV 23-án a pénteki, 24-én a szombati, 25-én az ünnepnapi menetrend szerint közlekedteti szerelvényeit. A szilveszteri és az újévi közlekedési rend nem változik, minden nap az előzetesen meghirdetett menetrend lesz érvényben.
A BKV járatai december 24-én (pénteken) szombati közlekedési rend szerint közlekednek. A nappali járatok 16 óra körül indulnak utoljára, ezután az ilyenkor szokásos módon az éjszakai buszokkal lehet utazni. December 25-én és 26-án a munkaszüneti, illetve az áruházakat érintő autóbuszok az állami ünnepnapokon érvényes menetrend szerint közlekednek.
A két ünnep között, december 27-től 31-éig az iskolaszünet idején érvényes munkanapi menetrendek lesznek érvényben, Szilveszter éjjel az éjszakai járatok - néhány kivétellel - kétszeres sűrűséggel járnak.
MTI/Magyar Nemzet
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Nem irodai székbe, hanem hóviharba keresnek embereket: a British Antarctic Survey asztalosokat, szerelőket, szakácsokat és más fizikai dolgozókat... Teljes cikk
Elhunyt Borsik János, a rendszerváltás kiemelkedő szakszervezeti vezetője, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének egykori ügyvezető alelnöke, az Autonóm... Teljes cikk
A kutyabarát iroda egyre több munkavállaló számára vonzó extra, ugyanakkor HR-szempontból komoly felelősséget is jelent. A négylábú kedvencek... Teljes cikk
- A dolgozók kétharmada pluszmunkát vállal az ünnepi kiadások miatt 3 hónapja
- Christmasworld – a hely, ahol a karácsony varázslatos élménnyé válik 5 hónapja
- Itt van május 1-je: mit is ünneplünk ma pontosan? 10 hónapja
- Hatnapos vakációra mennek Romániában szerdától a közalkalmazottak 2 éve
- A Volánbusz arra kéri az autóbuszos két szakszervezetet, hogy még szerdán írja alá a bérmegállapodást 2 éve
- Volánbusz-sztrájk: új bérajánlatot tesz Lázár János a szakszervezeteknek 2 éve
- Volánbusz: a hétfőre beosztott buszvezetők több mint fele nem vette fel a munkát 2 éve
- Volánbusz: sztrájkot szervez a szakszervezet január 28-ára és 29-ére 2 éve
- Vizsgálatot indított a Volánbusz a száguldás közben telefonozó sofőr ügyében 2 éve
- A Fővárosi Ítélőtábla szerint jogszerű volt a Volánbusz sztrájk 2 éve
- Kitüntetett autóbusz-vezetők: 9 ezerszer kerülték meg a Földet baleset nélkül 2 éve


Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig