Üzemzavar a Mal-nál: egy dolgozó megsérült
Kisebb üzemzavar volt vasárnap este a Magyar Alumínium Zrt. ajkai üzemében, ezért egy szakaszon a gyártás is leállt, egy dolgozó könnyebben megsérült.
A szakemberek azonnal megkezdték a helyreállítást, eközben egy dolgozó elcsúszott, és könnyebben megsérült. Az üzemzavar miatt a gyárban, az érintett szakaszon a gyártás is leállt, a termelés azonban máshol zajlik. A szakemberek délutánra ígérik az üzemzavar teljes felszámolását, ezután újra normál üzemmódban folyik majd a munka.
A katasztrófavédelem közleménye azt is kiemeli, hogy a Mal Zrt. állami felügyeletét ellátó felügyelők folyamatosan a helyszínen vannak és kontrollálják a folyamatokat.
Közben a korábbi vörösiszap-katasztrófa utáni mentesítés és helyreállítás ismét teljes üzemben zajlik.
Független Hírügynökség/Index
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
Színvonalasabb és biztonságosabb lehet a betegellátás a jövőben a Debreceni Egyetem (DE) és a GE HealthCare közötti újabb keretmegállapodásnak... Teljes cikk
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 1 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 2 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 2 hónapja
- Sokkoló adat: a halálos munkabalesetek negyede nem is munkahelyen történik 2 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 3 hónapja
- Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit 3 hónapja
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 3 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 3 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 4 hónapja
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 4 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig