Vietnamban terjeszkedik a magyar húsfeldolgozó
Magyar technológiával készülő termékek gyártásával és helyi értékesítésével foglalkozik majd az a vegyesvállalat, amelyet Vietnamban hoz létre a körmendi székhelyű Babati és Társa Húsfeldolgozó Kft. - értesült a Napi Gazdaság.
Ezt követően a társaság új, kifejezetten a magyar termékek gyártására szakosodott húsfeldolgozó, illetve szárazáru-gyártó üzemet épít. A megállapodás szerint a körmendi húsipari cég a gyártáshoz szükséges technológia biztosításával, valamint a szakemberek kiképzésével és betanításával vesz részt az üzletben - olvasható a Napi Gazdaságban.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Mely harmadik országokból érkező vendégmunkásokat foglalkoztatják előszeretettel Európában és Magyarországon? 2 éve
- Konyhai kisegítő, hegesztő és pizzakészítő - találkozás vietnámi vendégmunkásokkal 2 éve
- A vietnámi munkaerő-toborzás kulisszatitkai 3 éve
- Mennyibe kerül a munkások szállásoltatása? 3 éve
- Havi 350 ezret is megkereshet egy csontozó, óriási a munkaerőhiány a területen 4 éve
- Száz új munkahely jön létre a Pápai Húsnál 5 éve
- Lezárhatnak egy járást Németországban egy húsüzemi járványkitörés miatt 6 éve
- Fontos tudnivalók, mielőtt a Vietnam utazás mellett döntesz 7 éve
- Hiány van a szakképzett hentesekből 7 éve
- Új vezérigazgató a Sága élén 8 éve
- Közös kutatás-fejlesztési projektet indított a Pick és a Szegedi Tudományegyetem 8 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben