kapubanner for mobile
Megjelent: 19 éve

5,7 százalékkal nőtt a reálkereset

A nemzetgazdaságban 2006. január-áprilisban a bruttó átlagkereset 7,5 százalékkal, a nettó átlagkereset 8,3 százalékkal, a reálkereset - a fogyasztóiár-index 2,5 százalékos növekedése mellett - 5,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közleményéből.

A nemzetgazdaságban január-márciusban a bruttó átlagkereset 7,3 százalékkal, a nettó 8,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a reálkereset 5,7 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

A múlt év első négy hónapjában a bruttó átlagkereset 11,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az infláció az első négy hónapban 3,7 százalékos volt, ez alapján a reálkereset 8,3 százalékkal bővült.

A legalább 5 fős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél alkalmazásban állók száma a nemzetgazdaságban átlagosan 2 millió 773 ezer volt 2006 első négy hónapjában, 0,2 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Az idén az első négy hónapban a költségvetési szférában 1,4 százalékkal dolgoztak kevesebben, mint egy évvel korábban, a versenyszférában viszont 0,1 százalékkal nőtt a létszám.

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó 169 300 forintot, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók átlagosan 153 400 forintot kerestek 2006. január-áprilisban. A bruttó átlagkereset 208.900 forint volt a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állóknál, akik közül 42 százaléknak van felsőfokú végzettsége, míg a versenyszférában dolgozóknál ez az arány 14 százalék.

Január-áprilisban a versenyszférában dolgozók bruttó átlagkeresete 8,6 százalékkal, a költségvetési szférában dolgozóké 6,1 százalékkal volt több az előző év azonos időszaki értéknél, ez nemzetgazdasági szinten 7,5 százalékos növekedés.

A vizsgált időszakban a nettó keresetek átlagosan 8,3 százalékkal, a költségvetés területén 7,3 százalékkal, a versenyszférában 9,2 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest.

A nettó átlagkereset 111 300 forint volt a nemzetgazdaságban, ezen belül a fizikai foglakozásúaké 80 100 forint, a szellemi foglalkozásúaké 146 600 forint.

A nemzetgazdasági szintű havi átlagos munkajövedelem 178 ezer forint volt, 7,8 százalékkal haladta meg az előző év január-áprilisit. A munkajövedelem kereseten felüli része 2006. január-áprilisban átlagosan 4,9 százalékot tett ki.


  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén

Úgy tűnik, idén a középvezetők maradtak le a legjobban a bérversenyben: átlagosan kevesebb mint 7 százalékkal nőtt a fizetésük, miközben több... Teljes cikk

Október végétől a nők már ingyen dolgoznak – de most fordulhat a kocka

Az Egyenlő Díjazás Napja idén október 27-re esik. Ettől a szimbolikus naptól kezdve olyan, mintha a nők az év végéig „ingyen” dolgoznának a... Teljes cikk

Minimálbér-emelés: több, mint bérváltozás – így hat az egész ügyviteli rendszerre

A minimálbér-emelés hatása messze túlmutat a bérek korrekcióján – az egész ügyviteli és adminisztrációs folyamatra kihat, ezért érdemes... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek