A helyi értékeket támogatja a MOL Alapítvány új programja
Összesen 25 millió forintra pályázhatnak civil szervezetek országszerte. A négy kategóriában december 15-ig lehet pályázni.
Az Adj lendületet helyi közösségednek! mottójú programra december 15-ig pályázhatnak az egyesületek és alapítványok az ország 50 - a pályázati felhívásban közzétett - körzetéből. A felkért civil szakértők javaslata alapján a kuratórium körzetenként három projektet választ ki februárban, amelyekre a MOL töltőállomásain lehet szavazni 2019. április 1. és 21. között. A nyertes 50 civil szervezet egyenként félmillió forintos támogatásban részesül majd, mely összesen 25 milliós támogatást jelent.
Apáti-Tóth Kata, a MOL Magyarország kommunikációs igazgatója elmondta: azért indították a programot, hogy a helyben élők közösséggé válását segítsék és támogassák a helyi problémákra összefogással adható megoldásokat.
A pályázatnak négy kategóriája van: jövő generációja, kultúra, környezetvédelem-fenntarthatóság és társadalom. Ezek elbírálásakor előny az önkéntesség és a fenntarthatóság szemléletének érvényesítése, valamint a társadalmi innováció, azaz az újszerű megoldások használata régóta fennálló problémákra.
A MOL most induló új pályázata a MOL Alapítvány Kösz! programjának és a MOL Zöldövezet programjának megújításából született. Ezek egyébként indulásuk óta összesen 246,5 millió forinttal segítettek hazánkban. 2014 és 2017 között összesen 81.5 millió forinttal 326 szervezetet támogatott, a programban 5772 diák vett részt.
A pályázat regisztrációhoz kötött, melyre 2018. december 10-ig van lehetőségük a civil szervezeteknek a https://opa.molalapitvany.hu oldalon. A részletes pályázati felhívás és a körzetlista az alábbi linken érhető el:
https://www.molalapitvany.hu/cikk/helyi-kozossegek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A pályázat beküldési határideje március 31. Teljes cikk
Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A... Teljes cikk
Negyven milliárd forintnyi beruházás valósulhat meg az 1+1 program második ütemében - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel. Teljes cikk
- MI-fejlődés ingyen: Itt a program, ami időt ad a cégeknek 6 napja
- Elindult a HBLF esélyegyenlőségi pályázata 2 hete
- Ekkor indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza 2 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 2 hete
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 3 hete
- NGM: beindul a második ütem, milliárdok érkeznek a kkv-khoz 1 hónapja
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 1 hónapja
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 1 hónapja
- Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is 2 hónapja
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 2 hónapja
- Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben