A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében
Évek óta vezeti a Békés vármegyei TOP100 vállalkozás rangsorát az orosházi székhelyű Linamar Hungary Zrt. és a szarvasi Gallicoop Zrt. Ám az eddigi harmadik helyezett Guardian Orosháza Kft. visszacsúszott a tizedik helyre - derül ki a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BMKIK) kiadványából.
A kiadvány szerint a közúti járműalkatrészek gyártásával foglalkozó, több mint 2700 embernek munkát adó Linamar nettó értékesítési bevétele 2023-ban 122,7 milliárd forintra nőtt, miközben az üzemi tevékenység és az adózott eredmény is mínuszba fordult. A baromfihús feldolgozással foglalkozó Gallicoop több mint négymilliárd forinttal, 66,8 milliárdra növelte értékesítési bevételét 2022-ről 2023-ra; miközben adózott eredménye egymilliárdról 875 millió forintra esett.
A harmadik helyre a békéscsabai székhelyű, híradástechnikai berendezések gyártásával foglalkozó Hirschmann Car Communication Kft. került csaknem 40 milliárd forintos értékesítési árbevétellel és majdnem kétmilliárdos adózott eredménnyel.
Békésben 2024-ben 67 ezer gazdasági szervezet működött.
A vármegyében a valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség tavaly: a harmadik negyedévben 145 ezren dolgoztak az elsődleges munkaerőpiacon, az álláskeresők száma 10 ezer alá csökkent.
A munkanélküliségi ráta változása vármegyénként az elmúlt egy évben
mutatjuk grafikonon!
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Z generáció világszerte a modern munkaerőpiac egyik legnehezebb rajtjával szembesül. Miközben a fiatalok munkanélkülisége több kontinensen... Teljes cikk
Az Európai Unióban a 15–74 éves népesség 11,7 százaléka – mintegy 26,7 millió ember – nem tudja teljes mértékben kihasználni munkaerejét,... Teljes cikk
A friss diplomások számára hét éve nem volt ilyen nehéz elhelyezkedni: a kezdő pozíciók száma 12 százalékkal csökkent. A vállalatok a bizonytalan... Teljes cikk
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Szabados Richárd: az adócsökkentéssel a vállalkozásoknál maradó forrást beruházásokra, fejlesztésekre fordítják a cégek 1 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 2 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 3 hónapja
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 4 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 4 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 4 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 4 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 4 hónapja
- Az ezer lakosra jutó vállalkozás a vármegyékben - grafikon 4 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 4 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa