Bizonyítani akarnak az önpusztító vezetők
Egészségtelenül, önpusztítóan élnek a sikeres vezetők, akik elismerik, hogy ezen változtatniuk kellene, mégsem tesznek megfelelő lépéseket ennek érdekében, derül ki egy felmérésből, melyet a Népszabadság idéz.
Szügyi György, az Euromenedzser Központ elnök-vezérigazgatója a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Humán Klubjában elmondta: a huszas éveikben járók és a 60 év körüliek elégedettebbek az egészségi állapotukkal, mint a középkorúak.
A kutatásból kiderül, a harminc-negyven év közötti cégvezetők bizonyítani akarnak, ezért extrán sokat dolgoznak. Saját bevallása szerint a többség 40-60 órát dolgozik hetente. Bár a sokat dolgozók eljutnak odáig, hogy életmódot váltanának, de nem tudnak. Önmaguk legyőzése szükséges tehát ahhoz, hogy egy üzleti találkozót képesek legyenek más időpontra rakni pl. egy akvafitnesz miatt. Pedig a rendszeres rekreáció megtérül: feltöltődve ugyanis jobban megy a munka.
A menedzserek között viszonylag sokan küzdenek túlsúllyal, az azonban nem derült ki pontosan, mennyien cigarettáznak és fogyasztanak alkoholt a stressz csökkentésére.
A vezetők sportban is a tétre menő játékokat - a focit, a teniszt, a fallabdát - kedvelik legjobban. A túlsúlyosak és ízületi problémákkal küzdők számára azonban sokkal eredményesebbek a vizes technikák, ezeket azonban nem nagyon ismerik a vezetők, ahogy a relaxációs technikákat sem, pedig ezek a megoldások semlegesítik a stressz okozta káros hatásokat, írja a lap.
Ráadásul számos munkaalkoholista vállalatvezetőnél életvezetési hibát is tapasztaltak a kutatást végzők.
A felmérés tanulsága, hogy mindenki maga felel a saját egészségéért.
Népszabadság
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Mechanical Engineer, magyarul gépészmérnök mindennel foglalkozik, ami mozog, energiát alakít át vagy szerkezeti integritást igényel – a parányi... Teljes cikk
A Database Administrator (DBA), magyarul adatbázis-adminisztrátor az az informatikai szakember, aki egy szervezet digitális „széfjéért” és annak... Teljes cikk
A QA Engineer (Quality Assurance Engineer), magyarul leggyakrabban minőségbiztosítási mérnök vagy szoftvertesztelő, a szoftverfejlesztési folyamat azon... Teljes cikk
- Húsvéti pihenés - miért csak illúzió a legtöbb munkahelyen? 1 hete
- A legjobb vezetők néha a legrosszabb emberek? A nárcizmus rejtett ára 2 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 2 hete
- Alvás és teljesítmény: a rejtett éjszakai hangok gondot okozhatnak 2 hete
- Work-life balance 3 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 3 hete
- Így hat a mesterséges intelligencia a tárgyalásokra 3 hete
- Munkahelyi egészségromlás - feleslegesen szenvednek a munkavállalók? 3 hete
- Felmérés: a magyar női vállalkozók és vezetők túlterheltek 4 hete
- A rendszeres röplabdázás és annak hatása az életminőségre 4 hete
- Rangos elismerés: Dr. Teszárné Dr. Nagy Marianna az Év Női Menedzsere 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?