Gondolataink és aztán tetteink formálják a valóságot. A jelent és a jövőt. A közös cél és értékrend azonnal összekapcsol
Legutóbbi bemutatóprogramunk kapcsán jelenkezünk néhány számunkra is inspiráló gondolattal. Hisszük, hogy értő fülekre találva sokakat motivál együttműködésre, kollaborációra és hogy mielőbb értékes lépéseket tegyen a fenntarthatóság irányába, mint egyén, és mint az adott közösség tagja, akár egy egész szervezet mindennapjait megváltoztatva és valódi javulást elérve közös sikereink terén egy jobb, élhetőbb életért.
- Komoly és mély hatással volt a világunkkal kapcsolatos amúgy is érzékeny gondolataimra a COLLAB Mentoring SDGs Game – Fenntarthatósági Workshopja melyet Fodor Zsuzsanna facilitált és Buzás Zsuzsanna moderált az ESG kapcsán.
Személyiségemből adódóan nem játszom közösségi -, társas játékokat, azonban itt valami megtört, valami történt. Minden mindennel összefügg, testünk alkotóelemei az univerzum építő kövei. Kölcsönhatásai a mi láthatatlan részünk mozgatórugói is. Nem vonhatjuk ki magunkat a mindent működtető élmény alól. Ez pedig maga az élet.
A játék óta töprengek az ott átélt, hallott, játszott, ám mégis valódi élményeken. A demón a játszótársak idegenek voltak, ám a közös cél és értékrend azonnal közeli kapcsolatot adott mindannyiunk számára.
A játék valós és a világunk jelenlegi eseményeibe helyez.
Ez egy játék, ami valóban nem játék.
Gondolataink és aztán tetteink formálják a valóságot. A jelent és a jövőt.
Jelenlegi világunk mindennapjai közel 8 milliárd ember gondolatainak valósága. Össze vagyunk kötve. Sokszor felfoghatatlan, hatalmas és összetett folyamatok zajlanak, azt érezzük ezekre nincs hatásunk, bármit teszünk, nincs értelme. És akkor játszani kezdünk, eleinte valóban szorít a tehetetlenség, a felfoghatatlan.
Emberi tulajdonságok, félelmek és bátorság, mélységek és magasságok, bánat és öröm, kétségbeesés és remény két és fél órában. Katarzis.
Elérni a célt, legyen az bármi is, rájönni, hogy a pénzeddel semmire nem mész, miközben az időd rohamosan fogy, ám mégis dönthetek, dönthetünk úgy, hogy sosem késő jót tenni. Idegen emberek döntenek azonnal úgy, hogy bármi történik, mindennél fontosabb, hogy együtt képesek vagyunk változtatni.
Az alapot, a gondolkodás képességét és annak szervét megalkották az univerzum alapjai, amelyek szerencsére megváltoztathatatlanok. A játék eseményei azonban ember alkotta módszerek eszmék, vagyis megváltoztathatóak.
A társadalom és környezet kárára növelt gazdaság jó döntések hatására a maga szintjén maradva is megengedi, hogy egyensúlyba hozzuk a gazdaság-környezet-társadalom egységét.
Az ember önmaga egy tökéletes teremtő lény.
Rajtunk múlik. Minden. Mindig.
Az igenis fontos egyéni döntéseinken és vele párhuzamosan a közös, előremutató gondolkodásunkon.
A természet módszereit alapul véve, tőle tanulva mindenkinek jut minden, ha a jelenlegi, emberi világunk hatalmasra nőtt ego-ja helyett egy átgondolt, boldogságban rezgő bolygót hangolunk mindannyiunk számára.
Ennek minden paramétere ismert.
Közösen képesek vagyunk változtatni.
Referencia: Zsolnai Balázs, okl.kertészmérnök, növényorvos, Compocity TM
Gondolkodjunk és cselekedjünk együtt. Kollaboráljunk.
fenntarthatóság és én – és te és ti
Buzás Zsuzsanna 06307602123, [email protected]
Következő bemutatóprogramunk:
SDGs Game – COLLAB Fenntarthatósági program
2024. január 31. szerda 13-16h - MagNet Közösségi Ház

- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az év végi céges ajándékozás sok HR-es számára komoly stresszt jelent, különösen, ha az ötletek elfogytak, és a határidő szorít. Mit tegyünk,... Teljes cikk
Sürgős változásokra van szükség a munkaerőpiacon, mégpedig össztársadalmi szinten, hiszen a legnagyobb kihívás ma egy munkáltató szervezet... Teljes cikk
- Hogyan teremthetünk valódi értéket a HR-ben? 1 hónapja
- "Csak ez az egy megoldás van" – Lázár 14. havi nyugdíjat ígér a választások előtt 2 hónapja
- Energiafüggetlenség cégeknek – így hoz megtakarítást a napelemes rendszer 2 hónapja
- Céges buli alapkellékek – italok, amik feldobják az eseményt 3 hónapja
- Különleges céges csapatépítő, avagy élmények a BPro lőtéren 3 hónapja
- Miért lett kulcsfontosságú a HR az ESG-ben? 4 hónapja
- Idén minden eddiginél korábban jött el a túlfogyasztás napja 4 hónapja
- Fenntartható iroda: miért érdemes tenni a környezetbarát működésért? 5 hónapja
- Így figyel a HR: figyelmeztetést kapnak a túlórázók 5 hónapja
- Fenntarthatósági jelentés: 7 kritikus terület, ami minden cégre hat 5 hónapja
- Rekordszinten a cégvezetők elköteleződése a fenntarthatóság iránt 5 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?