Idén is lesz Muti, hol dolgozol? nap
2022-ben is útjára indul a #mutiholdolgozol felhívás olyan vállalatok részére, amelyek szívesen megmutatják magukat és a 21. század tipikus és egyáltalán nem tipikus munkahelyeit a jövő munkavállalói, a gyerekek és fiatalok számára.
Idén ünnepli 10. születésnapját a Balansz Program, amely Magyarország első civil szervezet által létrehozott munkaerőpiaci programja, fókuszában a munka-magánélet és a családbarát megoldásokkal.
A Balansz program először 2019-ben hívta a cégeket a #mutiholdolgozol felhívásban közös fellépésre, hogy a családok, gyermekek jobban értsék hol, hogyan, mit és kikkel dolgoznak a szülők, nagyszülők.
A családbarát vállalatok és vállalatbarát családok együttműködése, a partneri viszony kialakítása ugyanis sokat segíthet abban, hogy a mind rugalmasabb munkaerőpiaci megoldások és a turbulensen változó szakmák, vállalati funkciók mellett a cégek és a munkavállalók versenyképesek maradjanak és jól együttműködjenek.
“Mivel a nyári iskolai szünet első napjait céloztuk meg, a gyermekek elhelyezésében is segíthet ez a céges program - ez pozitívum a szülőknek. És miért jó a cégnek? Nagyban erősíti a szervezeti kultúrát, a közösségi érzést, empátiát, megértést a csapaton belül - hiszen sokszor nem csak a családos, hanem a nem gyermekes munkavállalók is szívesen vesznek részt a gyermekeknek szóló programok előkészítésében és lebonyolításában” - mondta Ujvári Enikő, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány Balansz Programjának vezetője.
Akik csatlakoznak a #mutiholdolgozol felhíváshoz a Balansz Program szervezésében szakmai segítséget is kapnak a szervezéshez, előkészítéshez és a sikeres kommunikációhoz.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Legyen szó munkahelyváltásról, nyugdíjba vonulásról vagy csapaton belüli áthelyezésről, egy jól megfogalmazott elköszönés és egy figyelmes... Teljes cikk
A friss októberi adatok szerint 4 millió 674 ezren dolgoztak Magyarországon, miközben 217 ezren voltak munka nélkül, a munkanélküliségi ráta pedig... Teljes cikk
A munka jövője körül forrnak az indulatok: míg Dario Amodei szerint az AI akár a fehérgalléros állások felét is eltüntetheti pár éven belül,... Teljes cikk
- Elindult az aláírásgyűjtés, hogy december 24. munkaszüneti nap legyen 5 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 5 hónapja
- Rekordot döntött ennek a képzésnek a népszerűsége – egyre több fiatal látja benne a jövőt 6 hónapja
- Így változott a felsőoktatás 2010 óta - hányan, hol és mit tanulnak ma? 6 hónapja
- Mi leszel, ha nagy leszel? Ingyenes nyári tábor segíthet a döntésben 9 hónapja
- Így csökkenhet a lemorzsolódás? - egyetemisták segítik a kistelepülésen élők pályaválasztását 9 hónapja
- Pályaválasztástól a karrierváltásig - Útkeresés generációkon át 10 hónapja
- Belőlem orvost vertek! 10 hónapja
- Ezek a munkavállalás fő kritériumai a lengyel fiatalok számára 10 hónapja
- 40 évesen nyugdíjasként? Akik már csak hobbijuknak élnek 11 hónapja
- Bemutatták a megújult Diplomás Pályakövetési Rendszert 13 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa