Ismét bekerült a világ legjobbjai közé egy magyar egyetem képzése
Az iskola a tavalyi évhez képest négy helyet javított a listán.
A Budapesti Corvinus Egyetem idén is bekerült a Financial Times legfrissebb, üzleti képzésekkel foglalkozó egyetemi rangsorába - írja az Eduline. A százas listán évek óta egyetlen magyarként szerepel a Corvinus, ami idén a 94. helyen végzett, négy helyet javítva az előző évhez képest.
A rangsor összeállításakor az iskolák elmúlt három évben mutatott teljesítményét vették figyelembe: vizsgálták a diplomás öregdiákok fizetését és sokszínűségét, a diploma utáni elhelyezkedés időtartamát, a nemzetközi diákok és a nők arányát, emellett szempont volt a fenntarthatóságra fektetett hangsúly és az egyetemek kötelezettségvállalása is. A lista első helyén a francia HEC Paris végzett, amit a svájci University of St Gallen, majd a londoni London Business School követ a rangsorban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Oktatási és kutatás-fejlesztési együttműködésről szóló megállapodást kötött a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a BYD Auto Hungary Kft. szerdán. Teljes cikk
A Z és Alfa generáció villámgyors, vizuális és azonnali visszajelzésre épülő tanulási stílusát a mai oktatás alig követi. A szakemberek szerint... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia alapjaiban írhatja át a magyar oktatás működését, miközben a kormány új AI-stratégiája épp a lényegre nem reagál:... Teljes cikk
- Felmérés: nem a távmunka, hanem a bizalmatlanság csökkenti a termelékenységet 2 hete
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 2 hete
- Szakmai karrier és anyagi támogatás egyben: új ösztöndíjprogram indul 2 hónapja
- Nincs szánalmasabb közhely annál, hogy "ezek a mai fiatalok" 2 hónapja
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 2 hónapja
- Elismert rangsorra került fel a Corvinus Egyetem 3 hónapja
- Az egyetemisták harmada készségszinten használja az AI-t 3 hónapja
- Így segítik az egyetemisták karrierépítését 4 hónapja
- AI-generáció: mi lesz, ha a diákok már nem tanulnak meg írni és gondolkodni? 4 hónapja
- Hőség az irodában? Így olvad el a csapat teljesítménye és a profit 4 hónapja
- Minden eddiginél többen jelentkeztek a magyar felsőoktatásba 5 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja