kapubanner for mobile

Kordás László: romlott a munkavállalók helyzete és torzak a statisztikák

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Nem a valóságot mutatják a munkanélküliségi statisztikák, a munkaerő-közvetítő cégek bevonása pedig az állástalanság csökkentésébe kiszolgáltatottabbá teszi a munkavállalókat - hívja fel a figyelmet a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke.

Nem a valóságot tükrözik a munkanélküliségi statisztikák. Megígérte például a kormány, hogy a bérek medián értékét és az átlagkeresetet is a NAV adatbázisából fogják számolni, ami a valósághoz közelebbi helyzetet mutatna, de nem tették meg - mondta Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke a Népszavának adott interjújában.

Ugyanígy elfogadhatatlan, hogy a külföldön dolgozókat még mindig hazai munkavállalóként tüntetik fel, és ide sorolják a közmunkásokat is, miközben nekik még a minimálbért sem fizetik meg. Egyszer tiszta képet kellene látni a magyar munkaerőpiaci helyzetről, de a kormány fél szembenézni ezzel - tette hozzá.

Az érdekképviseleti vezető úgy látja, a munkaadókkal folytatott kétoldalú tárgyalásokon ugyanakkor történtek előrelépések az elmúlt időszakban. A munkaadók és munkavállalók képviselői helyi és országos szinten is együtt gondolkodtak, félretették a rövid távú érdekeiket.

Kordás László szóvá tette azt is, hogy a munkanélküliség csökkentése érdekében a kormányzat nem az állami szolgáltatás színvonalát emeli, hanem munkaerő-közvetítő cégeket von be, ezek pályázhatnak az uniós és hazai forrásokra.

Az érv az, hogy rugalmasabbak az állami rendszernél. Ez akár még igaz is lehet, csakhogy a tapasztalat az, hogy működésükkel nő a munkavállalók kiszolgáltatottsága, mert ezeken a közvetítő cégeken keresztül minimális bért lehet elérni - hívta fel a figyelmet Kordás László.

  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek