KSH: 6,9 százalékkal csökkent a reálkereset
A legalább 5 fős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél a számviteli nyilvántartások alapján jelentett bruttó átlagkeresetek 2009 első hónapjában 5,2 százalékkal, a nettó átlagkeresetek 4,0 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól. A reálkereset (a fogyasztóiár-index 3,1 százalékos növekedése mellett) 6,9 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az alkalmazásban állók száma 2009 januárjában átlagosan 2 millió 687 ezer volt.
A nemzetgazdasági átlagos nettó kereset 119 800 forint volt, ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 89 ezer forintnak, a szellemi foglalkozásúaké 151 900 forintnak felelt meg. A nettó kereset így átlagosan 4,0 százalékkal volt alacsonyabb az előző évinél; ezen belül a versenyszférát 3,7 százalékos növekedés, a költségvetési szervezeteket pedig 19,2 százalékos csökkenés jellemezte. A 205 400 forintos nemzetgazdasági szintű átlagos havi munkajövedelem 4,0 százalékkal maradt el az előző év januárját jellemzőtől. A munkajövedelmen belül az egyéb munkajövedelem aránya átlagosan 5,4 százalékot tett ki.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Lapinformációk szerint megszületett az egyezség: a minimálbér 322 800, míg a garantált bérminimum 373 200 forintra emelkedik 2026. január 1-től. Teljes cikk
Sokak számára csak show, valójában kemény versenysport – koreográfiával, akrobatikával és tökéletes időzítéssel az 50-es évek óta. Mennyit... Teljes cikk
A munkavállalók 81%-ka mondja, hogy hatékonyabban dolgozik, ha fair a bérezés a cégnél. Míg a férfiak 70 százaléka érzi úgy, hogy igazságosan... Teljes cikk
- Valótlan állítás, hogy kétmilliót keresnek a magyar orvosok? 5 hónapja
- A bruttó átlag- és mediánkereset alakulása 5 hónapja
- Egymilliós fizetések a magyar munkaerőpiacon: mutatjuk, hol éri meg dolgozni 6 hónapja
- Itt vannak a számok: ennyi a havi fizetése egy átlagmagyarnak 7 hónapja
- KSH: 3,5 százalékkal nőtt egy év alatt a reálkereset 8 hónapja
- Hihetetlen, mennyivel keresnek többet a magyar focisták a magyar átlagbéreknél 8 hónapja
- Az átlagbér négyszer több, a cég neve kevésbé számít - meghökkentő tények az álláspiac elmúlt 18 évéből 9 hónapja
- Nagy Márton elmondta, mikor lehet egymillió forint az átlagbér 9 hónapja
- Az EU tanáronként ötmillió forinttal támogatja a magyar pedagógusok béremelését 2030-ig 11 hónapja
- Itt vannak a friss kereseti adatok - jelentős emelkedést mutatnak a bérek 11 hónapja
- Mutatjuk, mely magyar települések lakói élnek a leginkább jól a vagyonukból 12 hónapja
Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?