Külföldi munkát ajánlanak a fejvadászok
Hatalmas a szakemberhiány a kórházakban, amely már a kisebb városi kórházak után a nagy intézményeket is elérte, így például a Veszprém megyei kórházat is. Ebben jelentős szerepet játszik a dolgozók elvándorlása - mondta Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség elnöke a Magyar Hírlapnak.
Magyar Hírlap
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A szakértők szerint a mesterséges intelligencia eddig még nem szüntette meg a belépő szintű állásokat, de hatalmas tehetséghiányt okozhat, amelyet... Teljes cikk
A magyar vezetői munkaerőpiac éles versenybe fordult: miközben kevesebb a nyitott felsővezetői pozíció, egyre több tapasztalt szakember jelenik meg... Teljes cikk
James Reed, a brit Reed-csoport vezetője szerint a mesterséges intelligencia forradalmasítja a toborzást, de nem helyettesíti az emberi kapcsolatokat.... Teljes cikk
- Viszlát fluktuáció: stabilitást hoznak a magyar iparba a fülöp-szigeteki munkavállalók 4 napja
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 4 napja
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 5 napja
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 5 napja
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 5 napja
- Íme a 4 napos munkahét sikersztorija – amit a legtöbb cégvezető nem szívesen hall meg 5 napja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 1 hete
- Riasztó adat: egy év alatt látványosan visszaesett a létszámbővítést tervező vállalatok aránya 1 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hete
- A betöltetlen orvosi állások aránya vármegyénként - grafikon 2 hete


Nehezen fellelhető szakemberek vagy vezetők toborzásával, fejvadászattal és személyzeti kérdésekkel kapcsolatban válaszoló szakértőnk:
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben