Mennyit keres egy börtönőr?
Minimum bruttó 228 ezer forintos fizetés, cafetéria, lakhatási és utazási támogatás: ilyen ajánlattal, és mosolygós fiatalokkal toboroz a váci büntetés-végrehajtási intézet - írja a Pénzcentrum.
Már most megkezdődött a toborzás, hiszen várhatóan 2500 új munkavállalóra lesz szükségük, a felügyelőktől a reintegrációs tiszteken és az egészségügyi szakápolókon át az adminisztratív dolgozókig. Az álláshelyek betöltésére elsősorban a helyi lakosok jelentkezését várják - írja a lap.
A kiválasztáskor szigorú feltételeknek kell megfelelni. Ezek a legfontosabbak: magyar állampolgárság és állandó belföldi lakhely, betöltött 18. életév, érettségi, tiszti beosztásra jelentkezőknél felsőfokú végzettség, büntetlen előélet, egészségi, pszichikai és fizikai alkalmasság.
Ezután egy 7 hónapos tanfolyamon kell részt venni, a bentlakásos képzés alatt térítésmentes a szállás és kedvezményes az étkezés. Aki ezt sikeresen elvégzi, és állományba kerül, a feladatai közé tartozik majd, a külső és belső objektumvédelem mellett, hogy a fogvatartottak szakszerű őrzésével, felügyeletével, ellenőrzésével, előállításával és foglalkoztatásával biztosítsák az intézet biztonságos és törvényes működését, egyben tevékenységükkel elősegítsék a fogvatartottak reintegrációját, a társadalomba való visszailleszkedést.
A kezdő fizetés tiszthelyetteseknél minimum bruttó havi 228 ezer forint, tiszteknél pedig 330 ezer forint. Ezen felül évente 200 ezer forintos cafetériát is kapnak, valamint ruházati és lakhatási költségtérítést, mobilflotta-használatot, kedvezményes üdülési lehetőséget, és akár szociális támogatást is.
Fotó: Pixabay
Pénzcentrum
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az IT-szektorban fájdalmas generációváltás kezdődhet: az AI térnyerése nemcsak a szenior tudást, de a jelenlegi készségkészleteket is elavulttá... Teljes cikk
Egyre több fiatal felnőtt dolgozik párhuzamosan több állásban – nem luxusból, hanem kényszerből. Az infláció, a stagnáló bérek és a... Teljes cikk
A magasan képzett egészségügyi szakdolgozók a jövőben önállóan, saját jogon is elláthatnak olyan tevékenységeket, amelyeket eddig kizárólag... Teljes cikk
- Már a pincér is mosogat: mit tehet a vendéglátóipar a munkaerőhiány ellen? 7 napja
- Kutatói fizetésemelés jön – elhúzódó per és ingatlanvita után 7 napja
- Levonhatnak figyelmeztetés nélkül a rokkantsági ellátásból tartozást? 7 napja
- HR vezetőként és ügyvezetőként is helytáll – ki lett az Év Női Menedzsere? 7 napja
- Ennyi pénz kellene a nyugodt élethez Magyarországon 1 hete
- 100 millió dolláros fizetés egyetlen AI-szakembernek? Zuckerberg személyesen indult hajtóvadászatra 1 hete
- Green és red flagek az álláskeresésben – Mit keresnek ma a pályázók a kiválasztási folyamatban? 1 hete
- HR standup - Litkai Gergely: Személyzeti ügyek 1 hete
- 600 ezer forintos ösztöndíjjal jön az új doktori elitképzés 1 hete
- Mutatjuk, hol vesznek fel és hol építenek le - friss adatok a magyar munkaerőpiacról 2 hete
- Egymilliós fizetések a magyar munkaerőpiacon: mutatjuk, hol éri meg dolgozni 2 hete