Munkahelyi zaklatásnak számít a tétlenség
Egy francia férfi 110 millió forintnak megfelelő kártérítést követel korábbi munkáltatójától. A parfümkereskedésben dolgozó férfi túl sokat unatkozott munkahelyén, és ebbe betegedett bele, írja a hvg.hu.
A férfi depressziós lett, álmatlanságban szenvedett, fekélye is lett. 7 hónapra betegszabadságra kényszerült, végül a cég mégis kirúgta, kompenzáció nélkül. Most az elmaradt bérét és kártérítést követel. A francia jog elismeri a tétlenségre ítélést, mint munkahelyi zaklatást.
hvg.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben. Teljes cikk
Felhívást adott ki a Zala Vármegyei Területi Védelmi Bizottság a péntek délelőtt várható jelentős mennyiségű ónos eső miatt; a zalai... Teljes cikk
Egy munkahelyi baleset nemcsak váratlan, de komoly következményekkel is járhat a dolgozó egészsége és megélhetése szempontjából. Éppen ezért... Teljes cikk
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 2 hónapja
- A türelem pszichológiája: ezt kell megérteni és minden könnyebb lesz 2 hónapja
- A csókkamera romba döntötte az életét: reménytelenül keres állást a HR igazgató 2 hónapja
- Botox vagy bukás? Egyre több dolgozó kényszerül ráncfelvarrásra a karrierje miatt 3 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 3 hónapja
- Mennyiség helyett minőség - Ezek a jó állás titkai az amerikai munkavállalók szerint 3 hónapja
- Több jel is arra mutat, hogy egyre több a munkahelyi zaklatás 3 hónapja
- Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket 3 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 3 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 4 hónapja
- Kihirdették az idei BeneFit PRIZE 2025 – for Happy Employees pályázat győzteseit a Budavári Lovardában 4 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben