Munkakörök a HR-szakmában
Ha valaki a HR-szakmában szeretne elhelyezkedni, ismernie kell milyen ki mit csinál a HR területen. Persze annak jó tudnia ezeket, aki az állásinterjún kap egy névjegykártyát az adott cég HR-es alkalmazottjától - írja JobAngel a HRBlogon.
Ez a pozíció a szakma kiindulópontja. Előfeltétele a felsőfokú tanulmányok megléte nappali tagozaton. Ebben az esetben a gyakornok megtanulja a szakmában használatos különböző dokumentációk kezelését, beleláthat és beletanulhat a munkaügy rejtelmeibe és ismeretet szerezhet a híres Munka törvénykönyvéről. Megtanulhatja a különböző HR software-eket kezelni.
HR asszisztens, koordinátor, munkaügyi asszisztens, személyzeti asszisztens
A HR asszisztens munkakörben lehet a legtöbbet tanulni. A dokumentálás teszi ki a munkakör nagy részét. A toborzás kiválasztási részben hirdetéseket helyezhet ki, önéletrajzokat válogathat, továbbá jelöltekkel való kapcsolattartás, interjún való csendes részvétel (tanulás végett) is része a feladatoknak, és bármi egyéb, amibe a vezető bevonja. Itt szigorú vezetői kontroll mellett folyik a munka. A munkaügyi asszisztens pozícióban a munkavállalói kör teljes tájékoztatása, szerződések megírása, ki- és beléptetések, mindenféle dokumentációk kiadása, (Cafeteria, adópapírok, stb.) a feladat. Belelát a bérszámfejtésbe, TB ügyintézésébe.
Ezen a területen folyamatos változások vannak, megjelennek új titulusok, divatosabbak, de legfőképpen területre specializáltak.
Recruiter-ek, toborzók, researcher-ek
A feladat a kiváló jelöltek felkutatása, amely kezdődhet egészen onnan, hogy fel kell állítani a keresendő munkakörre a profilt, hirdetést kell írni, számtalan toborzási felületet kell ismerni, kezeli a beáramló jelölteket, előszűrést végez és akár első körös interjúkat is lefolytatja.
Toborzási- és kiválasztási specialista
A munkaerő közvetítő cégek előszeretettel alkalmazzák a toborzási és kiválasztási specialistákat, akik már a teljes posztra helyezést és jelöltbemutatást is elvégzik. Ide sorolhatók a fejvadászok is.
HR generalista
Középvezetői pozíció, legalább 3-5 év tapasztalat kell hozzá. Olyan feladatokat lát el, mint a toborzás és kiválasztás, teljesítménymérés és értékelés, szervezetfejlesztés, Cafeteria, bérfejlesztés, statisztikák, kimutatások, de akár a kontrolling is. A nagyobb vállalatoknál a kontrolling akár külön pozíció is lehet.
HR manager vagy Head of HR
A HR tevékenység vezetője, a különböző területek munkáját fogja össze és irányítja. Kialakítja többek között a jövedelem és kompenzációs, valamint a teljesítményértékelési, motivációs és orientációs rendszert. Vezetői pozíció, ezért a munkakör betöltéséhez 5-7 év szakmai tapasztalatra van szükség.
HR Business Partner
Képviseli a vállalatot országon belül vagy kívül egyaránt. De vállalaton belüli képviseletet is ellát. Hatékonyan kell kommunikálnia a vezetőkkel, üzlettársakkal. Tisztában kell lennie a vállalat üzleti stratégiájával és a piaci trendekkel. 5-10 év gyakorlat kell hozzá.
JobAngel teljes cikke a HRBlogon olvasható
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége és az Nemek Közötti Egyenlőség Európai Intézete friss jelentése szerint az EU-ban minden harmadik nő... Teljes cikk
A pék olyan élelmiszeriparban dolgozó szakember, aki kenyér, péksütemények, kalácsok, kiflik, zsemlék és egyéb pékáruk előállításával... Teljes cikk
A nyomdász olyan szakember, aki nyomtatott anyagok – könyvek, újságok, csomagolóanyagok, reklámanyagok, címkék és egyéb nyomtatványok –... Teljes cikk
- Hogyan lesz egy nő felsővezető? 3 napja
- Megette az AI a junior pozíciókat? Mi lesz a pályakezdőkkel? 1 hete
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 3 hete
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 4 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 1 hónapja
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 1 hónapja
- Így lehet a HR a digitalizáció és az AI nyertese 1 hónapja
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 1 hónapja
- Gyors megoldások elfoglalt szakembereknek 1 hónapja
- Ha egy kulcsszemély lemarad, az egész cég lemarad 1 hónapja
- AI a HR-ben: miért nem bíznak a szakemberek a mesterséges intelligenciában? 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben